Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

İstanbul un Tarihi Camilerinde Miraç Kandili Coşkusu

23 Nisan 2017 | Gösterim: 1 | Kategori: Güncel

Miraç Kandili’ni idrak etmek isteyen vatandaşlar ’daki tarihi camilere akın etti. Eyüp Sultan Camii’ni dolduran vatandaşlar, geceyi namaz ve duayla eda etti.

Miraç Kandili’ni idrak etmek isteyen vatandaşlar İstanbul’daki tarihi camilere akın etti. Başta Sultanahmet, Süleymaniye ve Eyüp Sultan Camii olmak üzere birçok cami vatandaşlarla doldu taştı. Camiler hınca hınç dolarken vatandaşlar geceyi namaz ve dualarla eda etti.

Akşam namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılmak isteyen birçok vatandaş yer bulamayarak cami avlusuna serilen hasırlarda namaz kıldı. Kılınan namazın ardından Eyüp Belediyesi vatandaşlara Kavurmalı pilav ve ayran ikramında bulundu. İkramdan tatmak isteyen vatandaşlar cami avlusunda uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi vatandaşlar ellerini semaya kaldırıp dua ederken kimileri de Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrinin yanına gelerek bol bol dua etti.

Her olduğu gibi bu kandilde de Eyüp Sultan Camii’ne geldiğini söyleyen Filiz Karabıyık, “Bakırköy’den geliyorum. Oruçluyum. Camiyi ziyaret edip namaz kılacağım. Dilekler dileyeceğim. Ziyaret edeceğim. Mübarek kandili kutlamaya geldim. ve Ramazanlarda sürekli buraya geliyorum. Bütün camilere gidiyorum. Dün Sultanahmet Camii’ndeydim. Bugün de buraya geldim” dedi. – İSTANBUL
Yorum Yapın

*Reklam