Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

İstanbul da Organize Sanayinin İçinde Meslek Lisesi …

25 Kasım 2013 | Gösterim: 6 | Kategori: Güncel

İstanbul’da ilk kez Organize Sanayi Bölgesi içinde Özel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi açıldı. Özel İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi‘nin açılışına iki bakan birden katıldı. İstanbul Valisi olduğu dönemde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Nihat Ergün okulun açılışında hazır bulundu. Karşılama için okulun girişine kırmızı halı serildi. Öğrenciler halının yanında sırada bekledi. İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İbb Başkanı Kadir Topbaş aynı anda okula geldi. Öğrenciler kırmızı halıda yürüyen protokol üyelerini alkışlarla karşıladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Nihat Ergün‘se daha sonra tören alanına geldi.

YENİ METRO HATLARI GELECEK…

Kürsü konuşmalarıyla başlayan törende İbb Başkanı Kadir Topbaş İkitelli Sanayi Bölgesine metro getirdiklerini yeni yollar yaptıklarını hatırlatarak, bölgeye yeni metro hatları getirmek için proje çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

2013’DE 3321 YENİ DERSLİK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu‘da bugün açılışını yaptıkları okulla birlikte İstanbul‘da yıl içinde 3321 dersliği hizmete soktukları bilgisini verdi. Vali Mutlu devam eden bu yılın sonuna kadar bitme aşamasında olan 2383 dersliğin daha eğitim öğretime kazandırılacağını söyledi.

GÜLER O GÜNLERİ ANLATTI

İstanbul Valisi olduğu dönemde Başbakan Erdoğan‘ın talimatıyla Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı yaptığını ve sorunların çözümü için hemen işe koyulduğunu anlatan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Herkes el ele verdi. Ülke menfaatinin yapıldığı çok önemli bir çalışma yapıldı dedi. Güler, Belediye başkanlarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Nihat Ergün de meslek liselerinin önemine vurgu yaparak, Meslek lisesi bir memleket meselesidir. İhmal edilecek bir mesele değildir. 90’lı yıllarda çok büyük yaralar aldık. Azaldı meslek lisesine gelenler. En zayıf öğrenciler gelmeye başladı. İyi öğretmenler kaçtı. Bir mesleksizlik problemiyle karşı karşıya kaldık. Şimdi bunu tersine döndürmüş bulunuyoruz diye konuştu. Konuşmaların ardından bu eğitim öğretim yılı başında eğitime başlayan Özel İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi‘nin resmi açılışı gerçekleştirildi.
Yorum Yapın

*Reklam