Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

İstanbul Adliyesinde Adli Yıl Açılış Kokteyli

01 Eylül 2014 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

Adli yıl açılışı vesilesiyle İstanbul Adliyesinde bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle katılan ’nun, hazırlanan pasta bir türlü gelmeyince “Pastayı bilmem ama güzel yemek kokusu geliyor. Peşinden galiba mutfağın açılışını yapacağız” diyerek herkesi güldürdü.

Başsavcı Hadi Salihoğlu’nun ev sahipliği yaptığı törene hakim ve savcıların yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve İstanbul Bölge Başkanı Demir de katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Başsavcı Salihoğlu, yeni adli yılın Türkiye’ye ve adli teşkilata sağlıklı güzel günler getirmesi temennisinde bulundu.

Konuşmanın ardından Salihoğlu, Vali Mutlu, İbb Başkanı Topbaş’ı ve diğer konuklarını pasta kesmeye davet etti. Protokol bir süre kalabalık arasında pastanın nerede olduğunu ararken, pastanın henüz alana getirilmediğinin anlaşıldı. Bir süre pasta beklenirken Vali Mutlu, “Pastayı bilmem ama güzel yemek kokusu geliyor. Peşinden galiba mutfağın açılışını yapacağız” şeklinde espri yaptı.

Alana getirilen pastayı Salihoğlu Vali Mutlu ve Başkan Topbaş’la birlikte kesiti.

Tören sonunda adliyeden ayrılan Vali Mutlu’ya ‘paralel yapı’ iddialarına ilişkin yapılan da soruldu. Soruyu yanıtlamaktan kaçınan Vali Mutlu, “Adli yılımızın açılışı vesilesiyle birlikte olduk. Hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum bütün adli teşkilatımıza inşallah” demekle yetindi. – İstanbul
Yorum Yapın

*Reklam