Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

iPad mini 2 detaylı testte!

26 Kasım 2013 | Gösterim: 8 | Kategori: Teknoloji

Mini 2, Google ve Amazon gibi giderek güçlenen rakipler karşısında Apple‘ın tam güçle geri dönmesini sağlayacak, savaşlarını kızıştıracak bir cihaz.

A7 işlemci, 128GB’lık model ve belki de en önemlisi Retina ekranla gelen yeni iPad Mini 2, büyüyen pil boyutuyla da iyi bir pil ömrü sunmayı amaçlıyor. Ancak iPad mini 2’nin küçük bir sorunu var: 16GB’lık, sadece Wi-Fi bağlantısı sunan en alt model, yaklaşık 399 dolar yurtdışı fiyatına sahip. Nexus 7’nin fiyatları ise 299 dolardan başlıyor. Aynı şekilde Kindle Fire HDX’ın fiyatları da Nexus 7 ile eşit seviyede, dolayısıyla çok daha uygun.

’ın Garageband, iPhoto ve iMovie dahil olmak üzere iWork uygulamalarını ücretsiz olarak sunduğunu hesaba katarsanız, minimum 32GB’lık modeli satın almanız gerekecek. Bu sırada Apple‘ın depolama alanını ikiye katlamak için sizden Google veya Amazon’a kıyasla yaklaşık iki kat fazla para istediğini fark edeceksiniz.

Ancak tüm bunlara rağmen iPad mini 2 tek kelimeyle mükemmel bir cihaz. Apple, bunun aksini söylememize izin verecek bir açık neredeyse bırakmamış. Geçen seneki iPad mini, bizi fazlasıyla etkilemişti ancak cihazın düşük çözünürlük, yeterince güçlü olmayan işlemci gibi önemli eksiklikleri vardı. Retina ekranlı, 64-bit A7 işlemcili iPad mini 2 ise ağabeyi iPad Air ile piyasadaki en iyi tabletlerden biri olduğunu kanıtlıyor.
Yorum Yapın

*Reklam