Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

İltihaplı Romatizmaya Bitkisel Çözümler

27 Aralık 2013 | Gösterim: 21 | Kategori: Bitkisel Ürünler

iltihapli-romatizma-ve-bitkisel-cozum-tedavi-malatyabb.com

Romatizma vücut hatlarının herhangi bir katmanında meydana gelen ağrı, sızı veya şişlikten dolayı oluşan bir hastalıktır. Buna bağlı olarak da şekil bozuklukları da meydana gelmektedir. Yani bu hastalığı sadece eklemlerle sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Eklem sorunları ile beraber gelen vücudun diğer kısımlarında meydana gelen tutulmalara da romatizma denmektedir. Bu romatizma hastalıklarından dolayı genellikle akciğer, bağırsaklar, böbrekler, deri ve damarlar etkilenmektedir.

İltihaplı romatizma ise kendisini daha ağır bir şekilde gösteren ve tüm vücudun etkilenmesini sağlayan aşırı sancılı hastalıktır. İltihaplı romatizmanın asıl nedeni ise bağışıklık sistemlerinde meydana gelen bozukluklardır. Tüm organlarda kendisini gösteren İltihaplı romatizmada genetik geçişlerin ön plana çıktığı bu hastalığın hemen hemen kronik olmakta ve tıp adı altında kesin çözümü bulunamamaktadır. Romatizma ve özellikle İltihaplı romatizma genel olarak bilindiği gibi sadece yaşlılara özgü bir hastalık değildir. 2 yaşındaki çocuklarda bile görülen bu hastalık ağır sancılara hatta sakatlayıcı sonuçlara bile yol açabilmektedir.

İltihaplı Romatizmaya İyi Gelen

İltihaplı romatizmanın özellikle çok ağrılı ve sancılı olması insan sağlığını ve diğer organlarımızı çok olumsuz etkilemektedir. Bu sancı ve ağrılar ilerledikçe vücut üzerinde kalıcı hastalarda bırakabiliyor ve bunun için insanlar tedavi görmek ve önlem almak istiyor. Tıpta da kesin olarak tedavisi olmadığı için hastalar doğal ortamlarda yetişen şifalı bitkilere yöneliyor. İltihaplı romatizmaya karşı en etkili besin balıktır. Balık doğal bir iltihap kurutucu ve ağrı kesici özellik göstermektedir. Buna bağlı olarak da ısırgan otu, , ardıç kozalağı, mayıs papatyası, melek otu kökü, hardal, yaprağı ve menekşe gibi bitkiler İltihaplı romatizmalara karşı oldukça etkilidirler.iltihaplı romatizma belirtileri, iltihaplı romatizma bitkisel tedavi, iltihaplı romatizma tedavisi, romatizmaya en iyi gelen sey nedir, , iltihapli romatizma icin sifali bitkiler, romatizma şifalı bitkiler, Iltıhaplı romatızma nedır, iltihaplı romatizmaya bitkisel çözüm, romatizmaya bitkisel çözümYorum Yapın

*Reklam