Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Hasırca Kampı Gençlik Kampı Ağustosta Hizmete Girecek

12 Temmuz 2017 | Gösterim: 3 | Kategori: Güncel

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türk Kızılayı Derneği arasında yapılan protokol kapsamında hizmet verecek Hasırca Gençlik Kampı, ağustos ayında hizmet vermeye başlayacak.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Hasırca Gençlik Kampı’nda düzenlediği basın toplantısında, Hasırca Gençlik Kampı’nın modernize edilmiş tesisleriyle güzel bir merkez olduğunu vurguladı.

Bakanlığın merkezin her türlü gider ve ihtiyaçları için yaklaşık 4 milyon liralık ödenek ayırdığını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

“Çalışmalarımıza başladık ve bir aydır eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Ağustos ayı içerisinde Türkiye’nin farklı illerinden yaklaşık bin öğrencinin kampa gelip, Eskişehir’in tarihi ve kültürel değerleri ile mekanlarını tanıyacağı bir etkinlik yapacağız. Merkezde konaklama mekanlarını yanı sıra 400 kişilik konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, alanları, paintball, atıcılık, doğa yürüyüşleri gibi imkanlarını bulunuyor. Merkezi engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenledik. Merkezimizi ayda ortalama bin kişi kullanacak.”

Türk Kızılayı Derneği Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ise söz konusu kampın 4 mevsim boyunca iki kurum tarafından kullanılmasının protokolle düzenlendiğini belirterek, kampın bütün masraflarının tarafından üstlenildiğini bildirdi.

Yorum Yapın

*Reklam