Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Hakem Düdük Çalmış

16 Mart 2015 | Gösterim: 0 | Kategori: Malatya Haberleri

Hakem Düdük Çalmış

Coca Cola Gelişim Ligi U15 kategorisinde Nike Premir Cup Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan iki takımın belirleneceği 1. kademe maçında Trabzonspor ile arasında oynanan karşılaşmada, Trabzonspor’un ‘kural hatası’ olduğunu iddia ederek, sahadan çekilmesi tartışmaları ada beraberinde getirdi. 

İki takım arasında 14 Mart’ta Malatya Yeşiltepe 3 Nolu Sentetik Saha’da oynanan karşılaşma 1-1 devam ederken, Trabzonspor’un sahadan çekilmesiyle yarıda kalmıştı. Tranzonspor’un attığı golden sonra Bucaspor’un maça hemen başlayıp, durumu 1-1’e getirmesinin ardından sahaya giren Trabzonspor Altyapı ve Gençlik Geliştirme Koordinatörü Sadi Tekelioğlu, bir süre maçın hakemi Mehmet Bayoğlu ile konuştuktan sonra takımı sahadan çekti. 

Bucaspor BGGL U15 Teknik Sorumlusu Serkan Baziya, maçta kural hatası olmadığını savunarak, “Bütün oyuncular, kendi yararı sahalarına geçip, yedek kulübelerinin önünde sevinmeye başladığında başlar. Herkes kendi sahasına geçtiyse, başlar. Bizim sahamızda oyuncu kaldıysa başlamaz. Bizde bu kuralı bilerek, oyuncularımızda akıllı davrandılar, hemen maça başladılar ve golü buldular. Bunda kural hatası göremiyorum. Trabzonspor takımının takdiri bu yöndeydi” dedi.

Trabzonspor U16 Antrenörü Mehmet İpek ise, maçta kural hatası olduğunu öne sürerek, “Hakem kural hatası yaptı. Belki de bilgisi de yoktur. Bilgilendirilmesi gerekiyordu. Üzücü bir durum. Olmaması gerekiyordu. Muhtemelen maçın tekrarı olur. Çünkü burada büyük bir kural hatası var” ifadelerini kullandı. 

Karşılaşmayla ilgili olarak hakemin raporunun Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) gönderildiği öğrenildi. 

Bu arada, maçın hakemi Mehmet Bayoğlu’nun Bucaspor’un attığı golde, başlama düdüğünü çaldığı ifade edildi. 

Maçla ilgili son kararı Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu verecek. Yorum Yapın

*Reklam