Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Gündem Özeti / 26 Aralık 2013

26 Aralık 2013 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 

 

 

1- Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında, Çankaya Köşkü‘nde toplanacak.

(Ankara/14.00)  

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç ile Polonya Büyükelçisi Mieczyslaw Cieniuch’i ayrı ayrı kabul edecek. 

(TBMM/11.00/15.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Ekonomi Bakanlığında devir teslim töreni yapılacak. Bakanlığa atanan Nihat Zeybekçi, eski Bakan Zafer Çağlayan’dan görevi devralacak.

(Ankara/12.00)

2- , Tarım ve Bakanı Mehdi Eker, “Hububat Piyasalarının Geleceği ve Hububat Ticaretinin Türkiye Mamul Madde İhracatındaki Rolü” konulu toplantıda yer alacak.

(Ankara/14.00)

3- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başkent Öğretmenevi’nde, Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi Projesi kapsamında hazırlanan “Özel Politika Gerektiren Grupların Eğitim İhtiyacı Raporu”nun tanıtım toplantısında bulunacak.

(Ankara/14.00)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, il yatırımları değerlendirme toplantısına katılacak.

(Afyonkarahisar/10.00)

5- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şehir hastanesinin temel atma töreninde bulunacak.

(/14.00)

6- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, merkez yönetim kurulu toplantısı öncesinde, parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak.

(Ankara/14.00)

7- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yer alacak. 

(Diyarbakır/12.00)

8- CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partilerinin büyükşehir belediye başkan adayının tanıtım toplantısına katılacak.

(Gaziantep/14.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye’deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. 

(Şam/Halep) 

2- Mısır‘da, Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) “terör örgütü” ilan edilmesinin yansımaları ile darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor. 

(Kahire/İskenderiye)

 

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, aralık ayı tüketici güven endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00) 

 

SPOR

1- Beko Basketbol Ligi’nde 12. haftanın son maçında, Trabzonspor Medical Park ile Fenerbahçe Ülker, Hayri Gür Spor Salonu’nda karşılaşacak.

(Trabzon/18.30)

2- İstanbul Büyükşehir Belediyesinin inşa edeceği 60 yeni spor salonunun temel atma töreni Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılacak. 

(İstanbul/13.00)

3- Beşiktaş Kulübü, Koç Topluluğu şirketlerinden Arçelik, Aygaz ve RMK Marine ile BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde sponsorluk anlaşması imzalayacak.

(İstanbul/10.00)

 

 

 

 

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. – AnkaraYorum Yapın

*Reklam