Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Gündem Özeti / 23 Şubat 2017

22 Şubat 2017 | Gösterim: 5 | Kategori: Güncel

Kurucusu: / 6 Nisan 1920

1- Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, 15 Temmuz’daki FETÖ’nün darbe girişiminde TBMM’nin zarar gören kısımlarını ziyaret edecek.

(TBMM/14.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ve BM’nin ortak kuruluşu olan Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC) iş birliği ile Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenecek Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu’na (WVEF) katılacak.

(İstanbul/09.00)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan ile iki ülke arasındaki sosyal güvenlik anlaşması imza törenine iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Four Seasons Bosphorus Hotel’de İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Genel Kuruluna katılacak.

(İstanbul/14.00)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, il merkezi ile Seydikemer ve Fethiye ilçelerinde DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılış merasimi ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy kredi sertifikaları törenlerine katılacak, ziyaretlerde bulunacak.

(Muğla/10.00-17.30)

5- Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kaya İzmir Thermal Otel’de düzenlenecek savunma sanayi firmaları ile buluşma programına katılacak, Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

(İzmir/10.00/15.45/18.00)

6- TBMM Genel Kurulunda, vergisini düzenli ödeyenlere yüzde 5 vergi indirimi ve Ahilik Esnaf Sandığı kurulmasını da öngören Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, DEİK Yurtdışı Yatırım Forumu’na katılacak.

(İstanbul/09.30)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Türkiye’nin Sanayi Stratejisi ve Vizyonu” konulu çalışma toplantısına iştirak edecek.

(Ankara/19.00)

3- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Azerbaycan’da Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu 3. Bakanlar Toplantısına katılacak, ikili temaslarda bulunacak.

(Bakü)

4- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Azerbaycan’da Fahri Hıyabanı ve Şehitler Hıyabanı’nı ziyaret edecek, Türkiye-Azerbaycan Tarım İş Forumu’na katılacak, mevkidaşı Haydar Asadov’la ikili görüşme ve ortak basın toplantısı gerçekleştirecek.

(Bakü)

5- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Cazibe Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı’na katılacak, OSB’de ve Dicle Kalkınma Ajansında temaslar gerçekleştirecek.

(Mardin/09.30-18.00)

6- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlığın yatırımlarına ilişkin toplantıya katılacak, Valiliği, Lapseki Belediyesini ziyaret edecek ve 1915 Köprüsü temel atma noktasında incelemede bulunacak.

(Çanakkale/11.30-16.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Birleşmiş Milletler gözetimindeki Suriye konulu görüşmeler başlayacak.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriyeli taraflarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

(Cenevre)

2- Mahmud Abbas, resmi ziyaret için geldiği Beyrut’ta Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile bir araya gelecek.

(Beyrut)

3- Terör örgütü DEAŞ’ın elinde tuttuğu Musul’u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Bağdat)

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ve Fırat Kalkanı Harekatı takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Şam/Hama/Humus/Lazkiye/Ankara)

5- Yemen’deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgi Merkezi·’ni·n açılış törenine, üniversitece düzenlenen Hoca Ahmet Yesevi’den Fuad Köprülü’ye Türk Düşüncesi Tari·hi· Sempozyumu’na ve 2. Türki·ye Arapça Ki·tap ve Kültür Günleri· kapsamındaki “Alimler Buluşması”na katılacak.

(İstanbul/09.00/09.30/12.30)

2- YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri kapsamında Amasya Üniversitesinde “Osmanlı’nın Kayıp Halkaları: Şehzadeler” adlı söyleşiye iştirak edecek.

(Amasya/13.30)

SPOR

1- UEFA Ligi son 32 turu rövanş maçları oynanacak.

Osmanlıspor-Olympiakos ve Beşiktaş-Hapoel Beer Sheva maçları yapılacak.

(Ankara/19.00/İstanbul/21.00)

2- THY Avrupa Ligi 23. haftasında Fenerbahçe-Olympiakos ve Kızılyıldız MTS-Galatasaray Odeabank maçları oynanacak.

(İstanbul/20.45/Belgrad/21.00)

3- Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Fenerbahçe, Azerbaycan’ın Azerrail Bakü takımına konuk olacak.

(Bakü/17.00)

4- Voleybol Kadınlar CEV Kupası 8’li final rövanşında Galatasaray, deplasmanda Slovenya’nın Nova KBM Branik takımıyla karşı karşıya gelecek.

(Maribor/20.00)

5- Voleybol Kadınlar Challenge Kupası çeyrek final ilk maçında Bursa Belediyespor, İspanya’nın Naturhouse Ciudad de Logrono takımına konuk olacak.

(Logrono/22.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Yorum Yapın

*Reklam