Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Göz Şekline Göre Göz Makyajı Stilleri

09 Ocak 2014 | Gösterim: 90 | Kategori: Makyaj

Makyaj kadınlar için çok önemli bir etkendir. Makyaj yaparken özellikle de yaparken göz şeklinin önemli olduğu ve  göz şeklinize göre yaparak daha hoş görünümler elde edebileceğinizi biliyor musunuz?  Malatyabb.com olarak sizler için en doğru önerileri doğru göz şeklinde göre paylaşmaya çalışacağız. Göz makyajınızı göz şeklinizi ve uygun göz makyajını seçerek yapmanızı öneriyoruz.

 

 

 

AYRIK GÖZLER: Gözlerinizin arasındaki mesafe birbirinden uzaksa yani ayrık gözleriniz varsa göz pınarlarına doğru göz kalemi sürmelisiniz demektir. Yoğun göz kalemi çekerek ve göz pınarlarınızın olduğu bölümde göz kalemini yoğunlaştırarak daha yakın görünen gözler elde edebilirsiniz.

ayrık gözler

 

ÇIKIK GÖZLER: Çıkık gözlere sahip bayanlar genel olarak göz kapağına koyu renk far sürerek gözlerin çıkık  ve fırlak olmasını kamufle edebilirler.

 

çıkık gözler

 

 

ÇUKUR GÖZLER: Çukur gözlü bayanlarda kaş kemiği daha çıkıktır bu nedenle gözleri belirginleştirmemiz gerekiyor. Göz çerçevesi boyunca dumanlı bir görünüm vermek için koyu renk bir far ile belirginleştirebilirsiniz. Göz kapaklarnıza açık renk far uygulayın özellikle de kaş altınıza.

çukur gözler

 

 

KÜÇÜK GÖZLER: Küçük gözlü bayanlar kesinlikle göz içine siyah göz kalemi çekmemelidir. Mümkünse beyaz göz kalemi çekerek daha büyük gözler elde edebilirler. Siyah göz kalemini gözün dış kısmına kirpik diplerine çekmelidirler.

küçük gözler

 

YAKIN GÖZLER: Gözleriniz birbirine yakın ise ayrık gözlü bayanların uyguladığı makyaj stilinin tam tersini uygulamanız gerekir. Göz pınarlarına siyah göz kalemi çekmemelisiniz. Göz kalemini ve eyelinerı gözün ortasında başlayarak dışa doğru çekmelisiniz.

 

yakın gözler

 Kaynak:bakimlikadin.netYorum Yapın

*Reklam