Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

"Gelecek Daha Güzel Olacak"

27 Haziran 2014 | Gösterim: 4 | Kategori: Malatya Haberleri

"Gelecek Daha Güzel Olacak"

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Malatya’daki tesis yatırımlarının 140 milyon TL’yi bulduğunu söyledi. 

Tesisleşme adına Malatya’da güzel yatırımların yapıldığını kaydeden Fındıklı, “Türkiye’nin gelişimi ile paralel şekilde ilerliyor. Yalnız Malatya’ya has bir durum değil. Türkiye’nin her yerinde akıl almaz bir şekilde ilerliyor. Bunda hükümetin spora verdiği önemle de alakalı bir durum. Ekonomik parametrelerin sonucunda oluşuyor. Malatya’nın branşlarında eksikliklerini belirledik. Bakanlığımıza bildirdik. Her yıl en az üç proje sunuyorduk. Cumhuriyet tarihi bakımından tesisleşme adına 3 katı bir yatırım oldu. Cumhuriyet tarihinden bu yana 32 milyon TL’lik bir yatırım yapılmışken, şuanda bizim yatırımlarımız 140 milyon TL’yi buldu. İnşallah gelecek daha güzel olacak” dedi.

“YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Fındıklı, tesisleşme adına yatırımların devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Şeker Fabrikası alanında büyük bir spor salonu, tam olimpik yüzme havuzu, inşa ettik. Yeşiltepe’de bir futbol sahası ve bir spor salonu bulunuyordu. Oraya 2 futbol sahası ile çok katlı ve çok amaçlı antrenman salonları ilave ettik. Tecde’de tesisimiz yoktu. Orada da tesis sahibi olduk. İnönü Üniversitesi’nin karşısında üniversitenin bize verdiği alana büyük bir arena stadyumu yanında olimpik atletizm pisti, iki adet futbol sahası birde kapalı tenis kortu yapıyoruz. Battalgazi’de spor salonu bitirdik. Arapgir’de spor salonumuzu bitirdik. Akçadağ’da spor salonumuzu tamamladık. Her ilçede spor branşlarında çalışmalar yaptık. Malatya için büyük bir kazanım.”Yorum Yapın

*Reklam