Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Foxconn Büyük Ekranlı İpad i Test Ediyor

06 Kasım 2013 | Gösterim: 13 | Kategori: Teknoloji

Hasan Uğur Nayır – – Çin sitesi PadNews’in haberine göre, Apple’ın uzun zamandır üretim ortağı olan Foxconn geniş formatta yani büyük ekranlı yeni iPad modelini test ediyor. Belirtilene göre tablet 11.4 veya 12.9 inç. Site yeni iPad’in Mart 2014’te ortaya çıkacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz aylarda da “iPad Max” adında farklı iddialar gündeme geldi. Temmuz ayında Wall Street Journal, Apple’ın büyük ekranlı iPhone ile 13 inç’lik iPad’i test ettiğini belirtmişti. Barclays Capital analisti Ben Reitzes, büyük ekranlı iPad ve Apple’ın yeni planları hakkında ilginç iddialarda bulunmuştu. Reitzes’e göre Apple yeni bir iOS ekosistemi oluşturmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte Reitzes Apple’ın 13 inç’lik dizüstü tasarımında iPad’i piyasaya sürebileceğini ve böylelikle yeni bir ürün sınıfı ortaya çıkartabileceğini söylemişti. Koreli ET News’in yayınladığı raporda da büyük ekranlı iPad yer aldı.

Aslında Apple’ın daha fazla tüketiciye ulaşması için yapabileceği ürün çeşitlendirmesi söz konusu. Bu çeşitlilik içinde büyük ekranlı iPad’in yer alması da yanlış değil. Farklı iş alanlarına, eğitime hitap edebilecek olan büyük ekranlı iPad’le birlikte Apple, iPad mini ve 9.7 inç’lik iPad Air’ı içine alan yeni ürün yelpazesi oluşturabilir. Bazı ekonomi gözlemcileri de değişen pazar koşullarıyla birlikte Apple’ın hem iPhone’da hem de iPad’de daha büyük ekrana yer vereceğini ileri sürüyor.

Hasan Uğur Nayır – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com
Yorum Yapın

*Reklam