Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Fatih Projesi Kapsamında Tablet Bilgisayarlar Dağıtıldı

17 Şubat 2014 | Gösterim: 1 | Kategori: Güncel

Fatih Projesi kapsamında Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 81 vilayette aynı anda 100 bin öğrenciye bilgisayar dağıtıldı. Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise Avcılar Süleyman Nazif Lisesi‘nde katıldığı törende 162 öğrenciye tablet bilgisayar dağıttı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara‘da katılımıyla gerçekleştirilen törende 81 vilayette aynı anda 100 bin öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Avcılar Süleyman Nazif Anadolu Lisesi‘nde katıldığı programda ise 5 sınıfta toplam 162 öğrenciye ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıttı. Mutlu törende yaptığı konuşmada, bugün İstanbul‘da 7661 tabletin dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sayın Başbakanımız ifade etti. Özellikle Türkiye‘de kurulmasını arzu ettiğimiz bu yazılım ve tablet üretimiyle ilgili işlemlerin tamamlanması süreci bundan sonra çok daha hızlı bir şekilde yürüyecek ve bu sürecin sonucunda çocuklarımız tabletlerini alacaklar. Çocuklarımız bugüne kadar arzu ettikleri seviyede tabletlerini alamadıklarından dolayı her gittiğimiz okulda tabletlerimiz ne zaman verilecek Vali amca sorusunu bize yöneltmişlerdir” dedi.

Çocuklara tabletleri ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunan , “Sizler bu işin ne kadar ihtiyaç oranında kullanılması gerektiğini biliyorsunuz her şeyin fazlası zarar” dedi.

Tabletlerini alan öğrenciler ise merakla tabletlerini inceledi. 9. sınıf öğrencisi Jülide Balkan, tabletin içinde her şeyin olduğunu belirterek, “Öncelikle bu tableti suna Başbakanımıza Bakanımıza emeği geçen herkese çok teşekkürler tabletin içinde her şey var internetin olması bizim için daha fazla soru çözmek için daha iyi” dedi. – İstanbulYorum Yapın

*Reklam