Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

"Eylemimizi Erteledik"

01 Ağustos 2015 | Gösterim: 0 | Kategori: Malatya Haberleri

"Eylemimizi Erteledik"

Sivil Memurlar Sendikası, yapmayı planlandıkları eylemi, ülkedeki yaşanan terör olayları nedeniyle ileri bir tarihe erteledi. 

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetin’de basın toplantısı yapan Sivil Memurlar Sendikası Başkanı Ali Özdeşek, beraberinde İlçe Başkanı Basri Çimen, İlçe Başkanı Abuzer Akkanat ve Orduevi işyeri temsilcisi İlhami Şentürk ile açıklamalarda bulundu.

Sivil Memurlar Sendikası Malatya il Başkanı Ali Özdeşek, sivil memurları askeri yargının kölesi durumuna getiren AYİM’in hukuka aykırı kararları ile karşı karşıya bırakıldığını öne sürerek, çalışma hayatı ve sağlık işlemleri yönünde askeri mevzuata tabi tutulmasına tepki gösterdi. Özdeşek, “Sosyal haklarımız ile ilgili sorunları gündeme getirme adına 30 Temmuz’da ülke genelinde eylem kararı alınmıştı. Ancak Türkiye Cumhuriyeti güvenliğini tehdit eden bir takım örgütlerinin yurt içinde çeşitli bölgelerde terör eylemleri gerçekleştirdiği ve bu terör eylemlerinde sivil ve askeri kayıpların yaşandığı tüm halkımızın yanında bizler tarafından da yakında takip edilmektedir” dedi.

Ülkenin içerisinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak sivil memurlar olacak yapacakları eyleme kışkırtıcı grupların sızma ihtimalinin bulunduğu belirten Özdeşek, “TSK ve Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün asıl unsurlarından olan birisi olan sivil memurların bu hassas ortamda, sivil memurlar sendikasının yapacağı eylem tabanının da talepleri doğrultusunda ikinci bir tarihe kadar ertelenmiştir. Sivil memurlar olarak terör olaylarını kınıyoruz” şeklinde konuştu.Yorum Yapın

*Reklam