Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Engelli Basketbolculardan Başkan Şahin e Ziyaret

05 Mayıs 2017 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

Ligdeki başarılarını devam ettirmek istediklerini ve bunun altyapısını oluşturduklarını ifade eden Başkan Şahin, “Bu başarıyı yakalamak kolay değil. Öncelikle birbirine güvenen, birbirini seven ve kenetlenen iyi bir kadro gerekiyor. Biz aslında herkese dokunmaya, destek olmaya çalışıyoruz ama bu kadar kısa sürede, bu kadar başarıyı sağladığımız sayılı alanlardan birisi sizsiniz. Ne yapılması gerekiyorsu onu yapacağımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

Daha başarılı olmak için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazır olduklarını aktaran Şahin, iyi bir altyapı oluşturduklarını ve bu başarıyı sürdürmek istediklerini vurguladı. Bu başarıyı daha üst seviyelere çıkarmak için bir planlama yapılmasını isteyen Şahin, yönetim kurulu üyeleri ile oturup bir program yapacaklarını belirtti.

Herkesin kendine yakışanı yapması gerektiğini belirten Şahin, engelli basketbolcuların küçük bir dokunuş ile büyük bir başarı hikayesi yazdıklarını söyledi. Herkesin kendine yakışanı yaptığı zaman sorun kamlayacağını ve herkesin kazanacağını vurgulayan Şahin, “Bu tür başarıları genele yaydığımız zaman buradan insanlar kazanacak, şehir kazanacak. Bu açıdan biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama bazen oluyor bazen olmuyor. Duygu yönetimini iyi sağlamak lazım, bunu başarırsak gerisi kendiliğinden gelir” değerlendirmesini yaptı.

Şehirde salon sayısının çok az olduğunu ve altyapısının zayıf olduğunu aktaran Şahin, “Bu şehirde 500 bin öğrenci var. Ama bu öğrencilerin yeterli derecede yapacakları alanlar yok. Bir yandan bu öğrencilere saha ve alan oluşturmaya çalışıyoruz. Ama ben sizi tüm gönlüm ile tebrik ediyorum. Ben sizin bu başarınızın ardındayım ve büyük bir şeref duyuyorum” şeklinde konuştu.

Antrenör Muharrem Karafaka ise Engelli Ligi’nde başarılı bir sezon geçirdiklerini ve A Milli Takımı’na 3 tane basketbolcu verdiklerini söyledi.

ile Galatasaray’dan sonra milli takıma en çok oyuncu veren takımın Engelli Basketbol Takımı’nın olduğunu ifade eden Genel Menejer Ramazan Taşkın, “Yeni yapılan kapalı spor salonu ile rahat bir nefes aldık. Seyirci kapasitemiz de arttı. Talat Özkarslı Spor Salonu’nda iyi bir ivme kazandık ve başarılı maçlar oynuyoruz. Her geçen gün engelli kardeşlerimizden bize katılım ve müracaatlar oluyor. Biz de bunu değerlendiriyoruz” diye konuştu.

CUMHURİYET ALTINI İLE ÖDÜLLENDİRDİ

Büyükşehir Gaziantepspor Kulüp Başkanı Osman Toprak da ligde başarılı olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na birer cumhuriyet altını vereceklerini söyledi.

Kulüp Asbaşkanı Mehmet Aytaç’ın da yer aldığı ziyarette Başkan Şahin, engelli basketbolcular ile tek tek tokalaştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Program sonrası Genel Menerjer Ramazan Taşkın Başkan ile Asbaşkan Mehmet Aytaç’a isimleri yazılı birer kulüp forması takdim etti.
Yorum Yapın

*Reklam