Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Doğan Koloğlu’na Son Veda

16 Kasım 2013 | Gösterim: 18 | Kategori: Malatya Haberleri

Doğan Koloğlu'na Son Veda

-yazar ve Kulübü’nün önemli isimlerinden son yolculuğuna uğurlandı.

Türk spor basınının deneyimli gazetecilerinden ve aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) kurucularından olan Doğan Koloğlu için, Türk Telekom Arena Stadı’ndabir anma töreni yapıldı. Anma töreninde; Doğan Koloğlu’nun yakınları, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yöneticiler, futbolculardan Sabri Sarıoğlu ve Engin Baytar, arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı.

Koloğlu’nu anma töreninde, sevenlerinin yaptığı konuşmaların ardından, helallik istendi ve daha sonra Doğan Koloğlu’nun cenazesi Zincirlikuyu Camii’ne götürüldü.

Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazına, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri ve Türk spor camiasından birçok isim katıldı.

Zincirlikuyu Camii’nde Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Doğan Koloğlu’nun cenazesi Zincirlikuyu mezarlığındaki aile kabristanında toprağa defnedildi.

DOĞAN KOLOĞLU KİMDİR?

Gazeteci-yazar Doğan Koloğlu, Galatasaray Divan Kurulu’nda 2. başkanlık yaptı ve yöneticilik alanlarında hizmet verdi. 1963 yılında Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) ilk üyelerinden. Koloğlu, 1981-1984 yıllarında TSYD’nin genel başkanlık görevini de üstlendi. Akşam, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin spor bölümlerinde yönetmen, yazı işleri müdürü ve spor yazarı olarak hizmet veren Doğan Koloğlu, basın kuruluşlarının yönetim kurullarında da görevler aldı.

Usta gazeteci Doğan Koloğlu, 86 yaşında hayata veda etti. Trabzon Sürmene’de 1927 yılında dünyaya gelen Doğan Koloğlu, spora Galatasaray Lisesi’nde başladı. Galatasaray Futbol Takımı’nda hem oyuncu, hem teknik direktör olarak görev yapan Koloğlu, milli takımda da görev aldı.Yorum Yapın

*Reklam