Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

DES Diyarbakır Başkanı Kaya dan Cemaat ve Şükür e …

25 Aralık 2013 | Gösterim: 6 | Kategori: Güncel

(DES) İl Başkanı Eyüphan Kaya, Gülen cemaatini ve eğitime dönük çalışmaları gerekçe göstererek ’den istifa eden Hakan Şükür’ü sert dille eleştirdi.

KAYA’DAN CEMAATE, “CANINIZ MI SIKILIYOR?”

Mili Eğitim Bakanlığı’nın nitelikli öğretmenlere ihtiyacı olduğunu kaydeden Kaya, cemaate şu sözlerle yüklendi;

“Eğer hizmet istiyorsanız bu kadar fırsat ayağınıza geldiği halde bu süreçte milli eğitim okullarının nitelikli öğretmenler ihtiyacı olduğu bu süreçte nasıl dershanelerde canınız sıkılmıyor? Vallahi hayret ediyorum. Kardeşim gel okula gel, eğer meziyetli insan yetiştirebiliyorsanız insanına el uzatın. Zaman, doğruyu tercih etme zamanı; özel okullarınız, etüt salonlarınız, üniversiteleriniz yine duruyor. Hem hani inancımıza göre “ulülemre itaat” esastı, niye bir namaz ulül emre bile itaat ettiniz de Müslüman, mütedeyyin bir emiri bu kadar pervasızca eleştiriyorsunuz? Bu muydu sizin Osmanlı geleneğiniz? Yoksa siz edep ve marifeti ancak parayla mı veriyorsunuz? Ya da işinize gelmeyen vatandaşlarımızı eğitmek istemiyor musunuz? Ya ben bu soruları sormayayım da ne yapayım?”

“SAKIN OLA ŞEFKAT TOKATLARINDAN KORKMA”

Geçtiğimiz günlerde dershaneler ve eğitim sistemi meseleleri nedeniyle Ak Parti’den istifa eden Hakan Şükür’ü de eleştiren DES İl Başkanı Eyüphan Kaya, “Bir de çıkmış bir milletvekili Hükümetin eğitim öğretime dönük çalışmalarını gerekçe göstererek partisinden istifa ediyor. Yahu 64 ülkenin katıldığı PISA sınavında 46. Durumundayız bu başarı bu millete reva mı? Vay lémé vay! (Vay Bana Vay) Eğer vekiller sizin gibi kıt düşünürlerse vay halimize! sevgili Hakan Şükür Allah’a şükret ama mertliğin varsa bir de Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür et. Sakın ola şefkat tokatlarından korkma, gelse bir o da Allah’tan gelir” diye konuştu.

ANADOLU MAĞDURLARININ BAŞBAKANA DUALARI VAR

Fettullah Gülen cemaatinin aynı zamanda devlet bürokrasisiyle de uğraştığını dile getiren Kaya, “Bunu vatandaşlarımız alenen biliyor. Eğitim, emniyet başta olmak üzere birçok kurum hizmet cemaatinin adamları tarafından idare ediliyor. Hani eğitimdeki başarı? Bunu sorgulamak gerekmez mi? Keşke bu tarihi hatayı yapmasaydınız. Ama bilmenizi isterim ki ümmeti Muhammed’in ve Anadolu mağdurlarının Başbakana duaları var” diyerek ’ı da sahiplendi.

Engin ÖZTÜRK

 Yorum Yapın

*Reklam