Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Derede Serinliyorlar

23 Haziran 2015 | Gösterim: 4 | Kategori: Malatya Haberleri

Derede Serinliyorlar

Malatya’da hava sıcaklıklarının artması ile çocuklar serinlemek için buldukları göl, dere ve sulama kanallarına giriyorlar. Hiçbir önlemi olmayan dere ve göletlere giren çocuklar konusunda ise yetkililer aileleri uyarıyor. 

Malatya’da kent merkezinde hava sıcaklığının 35 dereceye çıktığı bu günlerde, sıcaklardan bunalan çocuklar, dere ve göllere girerek serinlemeye çalışıyorlar. Mahallesi’nde Çınar mevkiindeki bulunan sulama kanalına giren çocuklar, yüzerek serinliyorlar. Ancak hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan sulama kanalları, göl ve derelere giren çocuklar konusunda yetkililer de aileleri uyarıyor.

Özellikle derinliklerinin bilinmediği göl, dere ve sulama kanallarında serinlemek amacıyla giren çocukların olası boğulma riski ile karşı karşıya kaldığını belirten yetkililer, bu konuda aileleri uyararak çocuklarına bilmedikleri sulara girmemesi konusunda uyarıda bulunmalarını istiyorlar. Boğulma riskinin yanı sıra sağlık açısından da tehlike saçtığını belirten yetkililer, özellikle bazı bölgelerde kanalizasyon sularının karıştığı sulara çocukların serinlemek amacıyla girmesinin ileride ciddi sorunlar oluşturabileceğini belirtiyorlar.Yorum Yapın

*Reklam