Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Demirtaş: Yolsuzluğa, Rüşvete Bulaşmış Partiye Bir …

25 Mart 2014 | Gösterim: 0 | Kategori: Güncel

Bitlis‘in Tatvan İlçesi’ndeki mitingin ardından Ahlat İlçesi’ne geçen Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, ayrımcılığı bitirmek için geleceklerini söyledi. Demirtaş, “Burada Türkün, Kürdün arasında ayrım olmayacak. Bize ayrımcılık yapanlara, biz asla ayrımcılık yapmayacağız. Göreceksiniz, her mahalle, her sokak, her esnaf bizden eşit hizmet, eşit destek alacak. Böyle ayrılık, gayrlık olur mu? Kürdün, Türkün mahallesi ayrı olur mu? Hepimiz aynı mahallede kardeşçe eşitçe yaşayacağız. Bakın biz ‘Tek dil’ demiyoruz, demeyeceğiz. Bu ülkede farklı diller var. Her ana dil güzeldir. Herkesin anasının dili güzeldir. Her dil değerlidir, kıymetlidir. Asla böyle bir faşizan anlayışı, tekçi anlayışı kabul etmeyeceğiz. Her dil kardeşçe yaşayacak bu topraklarda. Herkes diliyle, kültürüyle kimliğiyle var olacak” dedi.

DEMİRTAŞ: BELDEN AŞAĞI SİYASET BİZİM İŞİMİZ DEĞİL

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bitlis‘in Ahlat İlçesi’nden sonra ‘ın Erciş İlçesi’ndeki mitingte halka hitap etti. Demirtaş’a Erciş‘e BDP Van Milletvekilleri Nazmi Gür, Özdal Üçer, HDP Van Milletvekili Kemal Aktaş, Bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP Milletvekili Sırrı Sakık, BDP‘li belediye başkanları ve adayları eşlik etti. Burada yakylaşık 10 bin kişiye hitap eden Demirtaş, 17 Aralık operasyonu üzerinden hükümete yüklendi. YA ÖZGÜRLÜK YA DA KÖLELİK İÇİN OY VERECEKSİNİZ

Barış ve özgürlük kervanı olarak yollara çıktıklarını belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

“Her yerde büyük bir heyecan var. Halkımızın her yerde yüreği özgürlük barış için atıyor. Halkımız 30 mart seçimlerini bir yerel seçim olmaktan çıkardı. Özgürlük ya da kölelik seçimi haline getirdi. Halkımız özgürlük için oy kullanacaklar bu meydanda tek ses olmuşlar. Bizim mitinglerimizi görmezden geliyorlar. Bunun en büyük nedeni başbakanın kalpten gitmemesi içindir. Peki 30 mart akşamı ne yapacak bunlar. Erciş‘in seçim sonuçlarını açıklamayacaklar mı? Sandıklar açıldığında ne yapacaksınız merak ediyorum. Deprem görmüş bir kente bile insafsızca yaklaştılar. Depremden bile para kazanmak istediler. Biz demokratik belediyecilik yapacağız. Müteahhitlik yapmayacağız. Kenti halkla birlikte yöneteceğiz. Eşit olacağız kardeş olacağız. Eşit olmazsak kardeş olamayız. Bu şekilde ülkeye barışı getireceğiz. Kalıcı barış ancak bu şekilde olur. Huzur böyle olur.”

BİZ KASETLE GELMEDİK KASETLE GİTMEYİZ

Seçim sonuçlarında Türkiye‘de yeni bir sayfanın açılmasını umut ettiklerini belirten Demirtaş, şunları söyledi:

“Her yerde barışın dilini kullandık. Biz bütün dilimizi kimliğimizi barış üzerine inşa ettik. Diğer partilerin, özellikle başbakanın yaptığı Türkiye‘nin toplumsal barışının altına dinamit koymaktır. seçimi kazanacak diye insanlar birbirini öldürecek. İnanın ki bu kadar korkunun bedeli, koltuktan düşerse baş aşağı düşecek diyedir. Bu kadar günah işleyen elbette koltuktan düşmekten bu kadar korkar. Berkin Elvan tarafından öldürüldü. O anne babaya ‘Başsağlığı diliyorum’ diyemedi. Gaziantep‘te Berkin’in annesini yuhalattı. Daha fazla oy alabilmek için. Bize böyle gelecek koltuk, iktidar haram olsun. Anaların acısı üzerinden gelecek iktidarı bize göstermesin. Anaların mutluluğu, halkın huzuru üzerinden iktidar sahibi olacaksak baş göz üstüne. Biz kasetlerle de iktidara gelmek istemiyoruz. Kaset siyaseti belden aşağı bizim işimiz değil. Çünkü biz onurlu mücadele yürüttük. Bu meydanda gördüğünüz analar evlatlarını elleriyle toprağa gömerken, başka analar ağlamasın dediler. Barışı ilmek ilmek örerek bu günlere geldik. Kasetle gelmedik kasetlerle gitmeyiz. Başbakan gibi yolsuzlukla gelmedik ve asla onların yanında olmayız.”

Yorum Yapın

*Reklam