Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Dağ Bisikleti Yarışçıları Şampiyonluk Için Ter Döktü

07 Mayıs 2017 | Gösterim: 5 | Kategori: Güncel

Dağ bisikleti yarışçıları şampiyonluk için ter döktü

İSTANBUL, (DHA) – Dağ bisikletçileri, Arnavutköy’de düzenlenen Türkiye Bisiklet Federasyonu Salcano Mountain Training Bicycle Cup (Dağ Bisikleti Yarışı’nda, ter döktüler. Yarışlar sonunda Arnavutköy Ahmet Haşim Baltacı, dereceye giren sporculara madalyalarını taktı, ödüllerini takdim etti.

Arnavutköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen bisiklet yarışına Türkiye’den ve dünyadan onlarca sporcu ve bisiklet yarışı meraklıları katıldı. Elit Erkek ve Elit Kadın kategorisinde rekabet eden sporcular hem birincilik için yarıştı hem de elde ettiği derecelerle Dünya ve Olimpiyat Yarışları’na puan topladı. Gençler Erkek, Gençler Bayan, Master 30-40-50, Erkek ve Bayan kategorilerinde yarışan sporcular ise şampiyonluğu için ter döktü.

Bisiklet Federasyonu’na bağlı sporcular kategorilerine göre Elit 9, Elit Kadınlar 8, Master 30-40-50 kategorisi 5 tur, Gençler Erkek ve Gençler Kadın kategorisindekiler ise 4 tur atarak 4.8 kilometrelik parkuru tamamladı.

Elit Erkek kategorisinde şampiyonluğu Dimitrios Antoniadis kaparken, 2’nci Volodymyr Kozlovskyy oldu. Elit Kadın kategorisinde ise 1’inci Ekatarina Anoshina, 2’nci Anna Konovalova, 3’üncü Jovana Crnogorac oldu. Brisaspor Kocaeli olimpiyat sporcusu Abdülkadir Kelleci, Elit Erkek kategorisinde pedal çevirerek 3’üncü oldu. Türkiye ve Balkan şampiyonluğu ve dünya 47’nciliği bulunan Kelleci, yarış sonrası duygularını şu sözlerle dile getirdi

20 yıldan beri dağ bisikleti ve yol bisikleti sporuyla uğraşıyorum. Olimpiyatta yarışan rakiplerim çok güçlüydü. Onlara karşı bayağı direndim. Bu yıl Avrupa şampiyonluğu var. 3 hafta sonra ise dünya şampiyonluğu var. Her zaman hedefim ilk 3’te olmak.

(FOTOĞRAF)

(Tür: İstanbul)
Yorum Yapın

*Reklam