Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Cumhuriyet Üniversitesi nde Devir Teslim Töreni

05 Ağustos 2016 | Gösterim: 5 | Kategori: Güncel

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Alim Yıldız, görevi Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık‘tan teslim aldı.

Rektörlükteki devir teslim töreninde konuşan Kocacık, 4 yıldır elinden geldiği kadar ekibiyle üniversitenin her yönden gelişmesi, üniversite şehir-sanayi iş birliğinin oluşması, huzurlu çalışma ortamının sağlanması ve güvenli bir ortam oluşması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Görevi süresince yapılan çalışmaları kitaplaştırdıklarını aktaran Kocacık, Yıldız’ın üniversiteyi şu anki durumundan çok daha iyi hale getirmesini temenni etti.

Kocacık, Yıldız’a yeni görevinde başarı dileyerek, “Yapılacak her güzel şey hepimizi mutlu edecektir. Biz hizmet yarışçısıyız, görevler, makamlar değişir ama hizmet değişmez. Biz de ihtiyaç duydukları her konuda, fikir bazında bilgimizi aktarırız. Önemli olan üniversitemizin her yönden iyi durumda olmasıdır. Yeni sürecin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra da güzel gelişmeleri birlikte izlemeyi diliyorum.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, konuşmasının ardından yeni Rektör Prof. Dr. Yıldız’a çiçek takdim etti ve cübbe giydirerek yeni görevinde başarı diledi.

Yıldız da görevi devraldıktan sonra yaptığı konuşmada, makamların kişilere ait olmadığını belirtti.

Seçimden önce bir kırgınlık olduysa onları unuttuklarını dile getiren Yıldız, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Üniversitesi, ne fethedilecek bir ne de savunulacak bir hattır. Cumhuriyet Üniversitesi, bir bilim yuvasıdır, bundan sonra da böyle olmasını istiyoruz. Kurumsallaşmayı önemsiyoruz ve kurumsallaşma anlamında yapacaklarımız var. Seçim öncesinde söylediğimiz sözlerin arkasındayız. Bunları da en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Beni bu makama uygun bulan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a, devlet büyüklerimize, bu aşamada yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Kim üniversitemize bir kattıysa teşekkür ediyoruz. Biz de bu güzellikleri devam ettireceğiz. Bundan sonra iş yapacağız.”

Yıldız, törenin sonunda, Kocacık’a çiçek ve tablo hediye etti.
Yorum Yapın

*Reklam