Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Çok Konsantre ve Baskılı Oynadık"

24 Aralık 2013 | Gösterim: 9 | Kategori: Spor

Bursa sürprize izin vermedi

Daum, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 7 maçtır yenilmediklerini anımsatarak, Bursaspor‘un çıkışını sürdürdüğünü söyledi.

Verdiği direktifleri futbolcularının çok iyi uyguladığını ifade eden Daum, bu akşam aldıkları galibiyetin yukarıdaki takımlarla puan farkının açılmaması adına önemli olduğunu, bu çerçevede çok kilit bir maç kazandıklarını belirtti.

“Çok konsantre bir şekilde maça başladık ve baskılı oynadık” diyen Alman teknik adam, şöyle devam etti:

“Penaltı pozisyonunda ritmimizi kaybettik ve Kayseri Erciyesspor‘u oyuna ortak ettik. Penaltıya kadar yaptığımız baskıyı devam ettiremedik. Oyuncularıma devre arasında üçüncü gole gitmemiz gerektiğini söyledim. Futbolcularım da bunu yaptı. 3-1 olduktan sonra da pozisyonlara girdik ama net paslarımız olmadığı için sonuca gidemedik. Bursaspor, üzerine koyarak yoluna devam ediyor. Bu soğukta taraftarlar bizi destekledi. O yüzden burada çalışmaktan mutluyum. Maçın son bölümlerinde de taraftarlarımız transfer isteyerek görüşlerimi ilettiler.”

Daum, bir gazetecinin, “Maç öncesi Kayseri Erciyespor Hikmet Karaman ile bir araya gelmediniz. Neden acaba?” sorusunu, “Ben deplasmana gittiğimiz zaman oradaki takımın hocasına gidiyorum. Misafir olduğum zaman onun yanına gidiyorum. Burada kendisi bana gelmedi. O konuda da birşey söyleyemem” yanıtını verdi.

“Pinto’nun gitmek istediğini yönetime ilettiği yönünde iddialar var. Bunun doğruluğu nedir?” sorusu üzerine Daum, “Yönetime söylemiş olabilir, ama bana gelip söylemedi. Ama gidişatı orayı gösterdiği için benim için sürpriz değil. Pinto’ya başarılar diliyorum ve her zaman onu destekliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Daum, “Batalla’dan sonra Pinto için de ‘onu sildim’ diyebilir misiniz?” sorusunu ise “Batalla kendisi gitti biliyorsunuz. Eğer bu saatten sonra dilerse ona cevabım ‘hayır’ olur. Onun dışında ben Batalla’yı sayıyorum. Benden Batalla hakkında kimse negatif birşey duyamaz. Ama her takım, Bursaspor olsun, başka takım olsun belli bir çizgisi olması gerekir” diye cevapladı.

Taye Taiwo da zor geçeceğini tahmin ettikleri maçı kazandıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Basser ise önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirerek, “Ancak bir maçta üç gol atabilmek bize güven verdi. Bunu ileriki maçlara da taşımak istiyoruz” dedi.

İlk kez orta sahanın ortasında görev aldığının anımsatılması üzerine Basser, “Maçın başında yadırgadığımı söyleyebilirim. Alışmam zaman aldı. Ama daha sonra kendimi daha iyi hissettim” ifadelerini kullandı.
Yorum Yapın

*Reklam