Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Çocuklar İçin Sağlıklı ve Lezzetli İçecek Tarifleri

12 Kasım 2013 | Gösterim: 21 | Kategori: Kadın

cocuklaricineglenceliyemektarifleri5 (1)Molfix, bebeklerin fiziksel ve zihinsel performansında önemli bir payı olan sıvı tüketimine dikkat çekmek üzere, cemiyetin ünlü annelerinin hazırladığı 30 farklı Bebek içecek tarifini, “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabında biraraya getirdi.

Cemiyetin ünlü isimlerinden Sitare Akdilek’in katkılarıyla, Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz’in rehberliğinde hazırlanan “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabı; cemiyet hayatının 19 ünlü annesi tarafından hazırlanan, çocukların gelişimine katkıda bulunacak leziz ve sağlıklı içecek tarifi sunuyor.

Doğan Kitap etiketiyle yayınlanan kitapta; Ahu Orakçıoğlu, Ayşegül Toplusoy, Begüm Şen, Derya Balta, Dilruba Çelepçi, Eda Kosif, Elif Gönlüm, Fatoş Sarıgül, Işıl Reçber, Neylan Vardar, Özle Sezer, Pınar Talay, Pınar Tezcan Özçapkın, Revna Demirören, Sinem Ayan, Sitare Akdilek, Yelda Tiftik, Maide Kurttepeli, Zuhal Pirinçcioğlu’ndan oluşan cemiyet hayatının ünlü 19 annesinin içecek tarifleri yer alıyor.

Bebeklerin 0-6 ay dönemi için anne sütünün mucizevi faydalarına dikkat çeken “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabında, 6-12 aylık dönem için süt, su, ev yapımı ayran ve uygun meyve sularının kullanımı öneriliyor. 1 yaştan itibaren tüketimin uygun olduğu besinler ile hazırlanan tarifler ise faydalı besinlerin çocuklara çekici gelecek lezzet ve şekillerde sunulmuş olması ile annelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Kitaptaki tariflerin, bilimsel referanslarla hazırlanmış olması ve çocuk gelişimi konusunda tecrübeli isimlerin deneyimlediği lezzetlerden oluşması nedeniyle Bebeklerin Mutlu Saati kitabı, anneler için önemli bir referans niteliği de taşıyor.

D&R satış noktalarında 13 Kasım 2013 tarihinde satışa sunulacak olan Bebeklerin Mutlu Saati kitabının tüm geliri Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak.

 Yorum Yapın

*Reklam