Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Cihangir de Apartmandaki Patlama

12 Haziran 2016 | Gösterim: 3 | Kategori: Güncel

Beyoğlu Cihangir‘de patlama meydana gelen apartman dairesinde İGDAŞ‘ın bilgisi ve kontrolü dışında doğalgaz tesisatına müdahalede bulunulduğu bildirildi.

İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, Beyoğlu Firuzağa Mahallesi Defterdar Yokuşu Sokak’taki bir apartman dairesinde sabah 06.55 sıralarında patlama meydana geldiği, patlamanın etkisiyle etrafa saçılan molozlar nedeniyle 1 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı anımsatıldı.

İGDAŞ ekiplerinin olayın ardından söz konusu dairede inceleme yaptığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

İGDAŞ ekiplerinin olay yerinde yaptıkları ilk incelemede; İGDAŞ‘ın bilgisi ve kontrolü dışında doğalgaz tesisatına müdahale edilerek, mutfakta bulunan ocak yerinin değiştirildiği ve ocağa bağlı olan esnek bağlantı hortumunun bakımsızlık nedeniyle yıprandığı ve deforme olarak delindiği tespit edilmiştir. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı, yaralanan vatandaşımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Cihangir’de sabah saatlerinde bir apartmandaki boş dairede meydana gelen patlamada etrafa saçılan molozların isabet ettiği taksi şoförü Veysel Bulut yaralanarak hastaneye kaldırılmış, dairede çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülmüştü.

Olay yerindeki enkazda yapılan çalışmada ise çöken duvarın altında kalan simitçi Feridun Yükseltürk’ün (70) cesedine ulaşılmıştı.
Yorum Yapın

*Reklam