Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Çekiçli Hırsızlar Kamerada

17 Ağustos 2018 | Gösterim: 15 | Kategori: Güncel

Küçükçekmece’de bir beyaz eşya mağazasının camını çekiçlerle kıran yüzleri maskeli hırsızlar yaklaşık 12 bin lira değerinde laptop çaldı. 

*Olayı gören bir vatandaşa da silah gösteren hırsızların o anları kameralarına yansıdı. 

– Kamera : Alper KORKMAZ-Zeki GÜNAL-İSTANBUL DHA 

Küçükçekmece’de bir beyaz eşya mağazasının camını çekiçlerle kıran yüzleri maskeli hırsızlar yaklaşık 12 bin lira değerinde laptop çaldı. Olayı gören bir vatandaşa da silah gösteren hırsızların o anları güvenlik kameralarına yansıdı. 

olayı geçtiğimiz günlerde Mahallesi’nde bulunan bir beyaz eşya mağazasında meydana geldi. Gece saatlerinde araçlarıyla mağaza önüne gelen yüzleri maskeli 4 hırsız yanlarındaki getirdikleri çekiçlerle mağaza camını kırdı. 2 hırsız mağazadan içeri girerken, silahlı bir hırsız ile bir diğer hırsız dışarıda gözcülük yaptı. Kırdıkları camdan içeri giren 2 hırsız yaklaşık 1 dakika içinde 12 bin liralık laptop çaldı. Daha sonra kasaya da yönelen hırsızlar kasada bir şey bulamayınca mağazadan çıkarak, geldikleri araçla kaçtı. anları ise saniye saniye mağazanın güvenlik kameralarınca görüntülendi. 


SİLAH DOĞRULTULAR

Bu sırada  bankamatiğe para çekmek için giden Gültekin Koç isimli vatandaş hırsızları gördü. Hırsızlardan biri kendilerini gören vatandaşa silah doğrulttu. Büyük korku yaşayan Koç geldiği taksiye binerek olay yerinden uzaklaştı ve ardından polisi aradı.  Oğluyla birlikte yaşadığı olayı anlatan Gültekin Koç  hırsız silah doğrultunca çok korktuklarını söyleyerek, “Sabah oğlumla beraber işe gelirken taksiye para verebilmek için bankamatikten para çekiyordum. Para çekip arka sokaktaki iş yerime gidecektim. Para çektim. Döndüğümde araçtan 4 kişinin indiğini gördüm. 1 tanesi silah doğrulttu. İş yerinin camını kırmaya başladılar. Biz de uzaklaşıp polisi aradık” diye konuştu.  Mağaza çalışanı Cihan Gül ise cadde üzerinde sık sık hırsızlık olayının olduğunu belirterek,”Bizim sonradan haberimiz oldu. Camı patlatıyor 4 hırsız. Elleri silahlı. Laptopları alıyorlar, kasayı açmaya çalışıyorlar, bir şey bulamıyorlar. 12 bin lira civarı zararımız var” dedi. 

Öte yandan aynı mağazaya ait yine aynı cadde üzerinde bulunan bir başka şubesi de geçen sene hırsızların hedefi olmuş.Kepengi kırarak içeri giren maskeli hırsızlar çok sayıda televizyon çalarak kaçmış. 

Görüntü Dökümü

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ

-Camları çekiçle kırmaları

-İçeri girip laptopları çalmaları

-Mağazadan çıkmaları

-Araçla kaçmaları

-Vatandaşla karşılaşmaları

-Geçen sene yaşanan soygundan görüntüler

AKTÜEL GÖRÜNTÜLER

-Mağaza içinden görüntü

-Mağaza dışından görüntü

-Hırsızları gören baba oğulla röportaj

-Mağaza çalışanı ile röportaj 

-Detaylar
Yorum Yapın

*Reklam