Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Çalık’ın Konvoyunda Kaza

13 Aralık 2015 | Gösterim: 1 | Kategori: Malatya Haberleri

Çalık'ın Konvoyunda Kaza

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ilçesinde 5.1 ve 4.6 şiddetindeki depremlerde evleri ağır hasar gören vatandaşları ziyaret emek için ilçeye giderken, yolda kontrolden çıkan vinçli çekici, konvoydaki bir otomobili sıyırdıktan sonra bir kamyon ile çarpıştı. Bu üzerine Çalık, programını iptal ederek, hastaneye gelmek için Malatya’ya döndü.

Kaza, Malatya-Hekimhan Karayolu’nun Sarsap Tüneli yakınlarındaki Akyazı mevkiinde meydana geldi.  Milletvekili  Çalık, beraberinde İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler ile birlikte 5.1 ve 4.6 şiddetindeki depremler de evleri ağır hasar gören Hekimhan ilçesindeki vatandaşları ziyarete gidiyorlardı. Ancak,  sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği TEİAŞ’a  ait vinçli çekici kontrolden çıkarak arkadan kamyona çarptı. 

ÇALIK’IN BULUDUĞU OTOMOBİL SON ANDA KURTULDU

Kontrolden  çıkan çekici, Çalık ve Kahtalı’nın bulunduğu otomobile çarpmak isterken, otomobilin sürücüsü son anda aracı kurtardı. Ancak çekici Çalık’ın bulunduğu otomobilin arkasından gelmekte olan bir başka otomobili yan tarafından sıyırdı ve yoldan çıktı.

Kazada çekicinin sürücüsü aracın içerisinde sıkıştı ve ağır yaralandı.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler araç içerisinde sıkışın sürücüyü çıkartarak, yolun ortasına battaniye sererek yaralıyı buraya taşıdılar ve 122 Ambulansının gelmesini beklediler. Bu esnada Öznur  Çalık’ın, yaralıya müdahalede bulunduğu görüldü. Çekicinin sürücüsü Necati çağlar (52) isimli yaralı 112 ambulansı ile Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırıldı.

Kaza sonrasında çekiciden yola serpilen eşya ve araç parçalarından başka araçların etkilenmemesi için AK Parti yöneticileri tarafından yoldan kaldırıldı.

Kaza sonrasında Milletvekili Çalık, Hekimhan ilçe programını iptal ederek, beraberindeki partililerle birlikte yaralı sürücünün kaldırıldığı hastaneye gelmek için Malatya’ya döndü.Yorum Yapın

*Reklam