Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Çakır’a Kredi Kullanma Yetkisi

20 Kasım 2015 | Gösterim: 0 | Kategori: Malatya Haberleri

Çakır'a Kredi Kullanma Yetkisi

Belediye Meclisi, Kasım ayı çalışmalarına,  yaptığı ikinci oturumla devam etti. Hasan Göğüs’ün başkanlık ettiği toplantıda, ilçesine kurulmak istenen güneş enerjisi santrali talebi İmar Komisyonuna havale edilirken, içmesuyu ve kanalizasyon yapımında kullanılmak üzere Ahmet Çakır’a kredi kullanma yetkisi verilmesi de kabul edilen maddeler arasında yer aldı.  Bütçe görüşmeleri nedeniyle ay boyunca açık kalacak olan meclis toplantısında bazı maddeler de ilgili komisyonlara havale edildi. 

Meclis toplantısında yeni oluşturulan Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığına Hilmi Öksüztepe’nin atandığına ilişkin bilgi verildi.

Meclisin gündem maddeleri arasında yer alan Eski Hal Binası’nın birinci katında bulunan ve Bem Bir Sen tarafından kullanılan bölümlerin, tarafından kullanım süresi 5 yıl uzatılırken, MASKİ Genel Müdürlüğünün Malatya merkez 7 mahalle de yapacağı içmesuyu işleri için kredi kullanılması hususunda Büyükşehir Ahmet Çakır’a yetki verilmesi kabul edildi.

Darende Heyiketeği Mahallesi 561 ada üzerinde bulunan bazı parsellere güneş enerjisi santrali kurmak amacıyla verilen imar plan değişiklik teklifi ise İmar Komisyonuna havale edildi.

MASKİ Genel Kurulu toplandı

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısının ardından MASKİ Genel Kurulu toplantısı yapıldı. 4 gündem maddesiyle toplanan kurul 2016 yılı Performans Programı hakkında Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu görüşülerek kabul edildi. Diğer gündem maddelerinin ise 27 Kasım Cuma günü saat 15.00’de yapılacak toplantıda görüşülmesi kararlaştırıldı. Yorum Yapın

*Reklam