Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Büyük Bayanlar Kılıç Dünya Kupası, Antalya da Başladı

14 Mart 2014 | Gösterim: 2 | Kategori: Spor

Büyük Bayanlar Kılıç Dünya Kupası, 25 ülkeden 145 sporcunun katılımıyla Antalya’da başladı.

Uluslararası Eskrim Federasyonu’nun (FIE) faaliyet programında bulunan ve Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından organize edilen Büyük Bayanlar Kılıç Dünya Kupası, Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki Riu Kaya Otel’de başladı.

Müsabakalara 25 ülkeden 145 ferdi sporcu ve 20 takım katıldı. FIE büyükler dünya klasmanında yer alan Ukraynalı Olga Kharlan, Amerikalı Mariel Zagunis, Koreli Jiyeon Kim, Rus Ekaterina Dyachenko, Yunan Vassiliki Vougiouka gibi sporcuların da mücadele edeceği müsabakalarda Türkiye‘yi, 11 ferdi sporcu ile takım olarak Ayşe Iryna Kravchuk, Ilgın Sarban ve Fatma Zehra Köse’nin temsil edeceği bildirildi.

Türkiye Eskrim Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Erdoğan Kızıldağ, muhabirine yaptığı açıklamada, kupanın ilk gününde ferdi eleme maçlarının tamamlandığını söyledi. Kupada yarın ferdi final maçları yapılarak, dereceye girenlere ödüllerinin verileceğini ifade eden Kızıldağ, pazar günü takım müsabakaları ile kupa maçlarının yapılacağını kaydetti.

Kızıldağ, kupada derece elde eden sporcuların kazandıkları puanların Avrupa ve dünya şampiyonaları sıralamasında önemli olacağına işaret etti. – Antalya

  • Etiketler:


Yorum Yapın

*Reklam