Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Burdur da Kaza Kurbanı Küçük Fatma nın Organları Umut …

26 Aralık 2013 | Gösterim: 2 | Kategori: Güncel

Burdur‘da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren 8 yaşındaki Fatma Oymak’ın organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Gölhisar İlçesi’nde ’ta meydana gelen kazada yolun karşısındaki annesinin yanına gitmek isteyen İlkokulu 2’nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Fatma Oymak, bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Burdur Devlet Hastanesi‘nde tedaviye alınan Arif ve Dudu Oymak çiftinin kızı Fatma Oymak’ın müdahalelere rağmen bugün beyin ölümü gerçekleşti. Doktorların organ bağışı için görüştüğü Oymak ailesi, Fatma’nın organlarını bağışladı.

ORGANLAR ANTALYA‘YA GÖNDERİLDİ

Görüşmelerin ardından Antalya‘dan gelen Uzman Dr. Yücel Yüksel başkanlığındaki ekip, Fatma Oymak’ın karaciğeri, böbrekleri ve kornealarını başarılı bir ameliyatla aldı. Fatma Oymak’ın karaciğeri Antalya Medical Park Hastanesi’ne, böbrekleri ve korneaları ise Üniversitesi Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere götürüldü.

HASTALAR DAHA BELİRLENMEDİ

Burdur İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram yaptığı açıklamada, Fatma Oymak’ın üzücü bir sonucu yaşamını yitirdiğini söyledi. Oymak ailesinin tüm acısına rağmen organ bağışını kabul ettiğini belirten Şenbayram, “Organları Antalya‘daki hastalara nakledilecek. Şu anda hocalarımız hangi hastalara nakledileceği konusunda çalışma yapıyor. Uygun alıcılar belirleniyor. Burada önemli olan ailenin göstermiş olduğu örnek davranıştır” diye konuştu. – BurdurYorum Yapın

*Reklam