Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Bir de Bunu mu Denemeli!.

03 Ocak 2014 | Gösterim: 5 | Kategori: Malatya Haberleri

Bir de Bunu mu Denemeli!.

5 Haziran 2011 tarihinde Sakarya’daki mitinge katılan AKP Genel Başkanı ve ’ın karşısına ‘Sayın Başbakanım Partimizin 3. döneminde Sakarya’ya bir bakanlık istiyoruz’ yazılı tişört yaptırıp, bunu Başbakan Erdoğan’a okutan AKP Kaynarca Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Selçuk Girgin’in isteği gerçek oldu.

Girgin, “O gün benim için çok anlamlı bir gündü. O gün o tişört sadece benim üzerimde vardı hava çok sıcak olmasına rağmen Kent Meydanı hınca hınca dolmuş ve taşmıştı. Yaptırdığım tişörtün yazıları küçük olmasından dolayı en önlere gitmeye çalıştım, bayanların içinde başıma bir turuncu fülar bağlayarak kendimi kamufle etmeyi başardım. Ancak yaptığım tüm çabalar boşaydı o kalabalıkta tişörtümün önündeki yazıyı anca miting alanında olan bayanlar okuyabildi. Miting sonunda Başbakan Erdoğan AK Parti Sakarya İl Başkanlığına geçmesi içimdeki hisleri daha da kuvvetlendirdi. Kent Meydanından AK Parti İl Başkanlığına koşarak gittim. Ancak İl Yönetim Kurulu üyeleri dahi kapının önünde beklemeleri beni biraz korkutsa da imkansız olanı başardım ve İl Başkanlığında Başbakanımın yanına girip yaptırdığım tişörtü okutmayı başardım. 2013 Senesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını Sakarya’nın ilk bayan Milletvekili olan ’a vermesi bizleri çok sevindirdi. Sayın Başbakanımıza 3. dönemde Sakarya’ya bakanlık verdiği için çok teşekkür ederim” dedi.

AKP’ye oylarıyla en büyük desteği veren illerden biri olan Malatya, bugüne kadar kurulan AKP hükümetlerinde bakanlık alamadı. 10 bakanın değiştiği son kabine revizyonu öncesinde de bazı milletvekillerinin adı gündeme gelmesine rağmen, Malatya milletvekillerine yine bakanlık verilmedi. Son kabine değişikliği öncesinde, bakanlık için en fazla beklentisi olan isim ’tı. ’in Gaziantep’ten büyükşehir belediye başkan adayı gösterilmesi nedeniyle, onun yerine kabineye girecek kadın vekiller arasında ismi geçiyordu.Yorum Yapın

*Reklam