Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

‘Bil Hilal Uğruna’

19 Mayıs 2015 | Gösterim: 3 | Kategori: Malatya Haberleri

'Bil Hilal Uğruna'

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri, Belediyesi Konferans Salonunda yapılan ‘Bir Hilal Uğruna’ adlı Konferans ile devam etti.

Malatya Valiliği Kutlama Komitesince yapılan ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri Malatya’da devam ediyor. Son olarak ‘Gençlik Haftası kutlama’ etkinlikleri içerisinde Konferans Salonunda ‘’ Bir Hilal Uğruna’’ adlı Savaşı hakkında Konferans ile devam etti. Konferansta Savaşı hakkında Fotoğraf sergisi, Yaşanmış Hikayeler, Dinletisi ve Türkülerinin okunduğu konferansı Ünlü Serdar Tuncer sundu. Konferans Ulu Önder Atatürk’e saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Serdar Tuncer’in şiirleriyle eşlik ettiği geceye birçok vatandaş katıldı. Konferansa Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Sadi Fındıklı, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Ömer Dağdelen ve çok sayıda izleyici katıldı.

Çanakkale Savaşını konu edinen konferans, izleyicilerden yoğun ilgi görürken, konferansa ünlü şair Serdar Tuncer’in şiirleri damga vurdu. Duygu dolu anların yaşandığı gecede Serdar Tuncer’in okuduğu ‘Çanakkale Şiiri’ izleyenlerden tarafından büyük alkış topladı.

Öte yandan 4 gün süren Gençlik haftası kutlamaları Atatürk Kapalı Spor Salonunda Battalgazi Belediyesi Mehteran Takımı, Taekwondo, Halk Oyunları ekiplerinin gösteriyle son buldu.Yorum Yapın

*Reklam