Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Başkan Uysal, Yeniden Kitap Fuarının Açılışını Yaptı

21 Mayıs 2018 | Gösterim: 15 | Kategori: Güncel

37. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın açılışı Mevlüt Uysal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Huriye Martı ve Osman Tıraşçı, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Türkiye Diyanet Vakfı Başkanı, Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ve çok sayıda yayıncı ile kitapsever katıldı.

İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 1983 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan fuarın yeni yıllarında Sultanahmet’te beyazıt’ta devam ederek, bu yıl meydandaki çalışmalarında Ayasofya Meydanı’na alındığını belirterek, hayırlı ortamda diledi.

Fuarın Sultanahmet-Ayasofya Meydanı’nda kendi öğrencilik yıllarında ilk ihtişamına kavuşmasını dileyen Başkan Mevlüt Uysal, Diyanet Vakfı’nın kültürle ilgili bu çalışmasının takdire şayan olduğunu söyledi. Görselleri en çok yansıtan günümüz dünyasında yazarların ve kitapların okuyucuyla buluşmasının çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Uysal, fuarın yeni neslin kitaplarının ismini çok önemli olduğunu kaydetti.

“Hep beraber emek çekeceğiz ve bu emek gelecek nesilleri kültürle buluşturma yapmak meyve yıkıyor” diyen Uysal, Valilik ve Yayıncılar Birliği ile birlikte genç neslin nasıl yeniden kitapla buluşturulacağının mücadelesini yaptıklarını söyledi.

Uysal, “İnanıyoruz ki, kısa zamanda kültür adına daha güzel şeyler yapılacak. İBB’den yayıncılık adına çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımız en kısa zamanda meyvesini versin ve birlikte değerlendirelimizuz. Kitap Fuarının bizim öğrencilik yıllarımızdaki kadar hareketli, dolu dolu geçmesini diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum “dedi.


Törende fikri İstanbul Valisi Vasip Şahin, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk de 37. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’na İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür etti. Fuarın açılışı, yapılan duanın yeniden kesilen kurdele ile gerçekleşildi.

Edebiyat, sanat ve kültür meraklısı çoktan İstanbullunun onun yıl ilgiyle takip ettiği fuar, 10 Haziran’a kadar ziyarete açık olacak. İmza günleri, yazar söyleşileri ve renk etkinlikleriyle Ramazan ayı sonunda devam ediyor, 263 stantta 400 kitapevinin 100 bine yakın eseri yerini aldı.

Ekstrem sporların ve sporcunun vazgeçilmez saat markası Casio G-SHOCK, 35. yıldönümü kapsamındaki etkinliklerinden bir yenisini, dünyanın sayılı rüzgar sörfü yapılan beldelerinden biri olan Alaçatı’da gerçekleştirdi.

Türkiye’de rüzgar sörfünün geliştirilmesi adına önemli noktalardan biri olan Alaçatı’nın bu eşsiz sporla anılmaya devam etmesi için, profesyonel sörfçüler ve gelecek vaat eden genç sporcular bir araya geldi.

‘Rüzgar Sörfü Milli Takım Antrenörü’ Korhan Baran’ın moderatörlüğünde yapılan windsurf söyleşilerinde bayrağı devralan genç yeteneklerden ‘Türkiye Rüzgar Sörfü Genç Şampiyonu’ Ali Maga gibi sporcular neden bu spora gönül verdiklerini ve daha çok yaygınlaşabilmesi adına neler yapılabileceğini paylaştı.

Ersa Saat Yönetim Kurulu Üyesi Numan Ergün; G-Shock markası olarak sporu ve sporcuyu desteklemekten dolayı oldukça mutlu olduklarını ve ilerleyen dönemlerde gerçekleşecek birçok proje ile de bu misyonlarını devam ettireceklerini belirtti.

Bazen Alaçatı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik kapsamında yer alan “Zamana Karşı Yarışanlar” fotoğraf sergisinde, Çağla Kubat, İlknur İçingir, Fulya Ünlü, Jimmy Diaz, Ertuğrul İçingir, Ali Palamutçu, Korhan Baran gibi, Alaçatı’nın dünya çapında sörf ile tanınmasını sağlayan değerli sporcuların geçmişten günümüze fotoğrafları yer aldı.

Son iki yıldır tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de, markanın dayanıklılık manifestosunu hayatının manifestosu haline getirmiş ekstrem sporlarla ilgilenen gençlerle ve markanın ruhuyla bütünleşen sporcularla iş birliktelikleri yapan G-Shock bu yılda Alaçatı’da konsept etkinliklerine devam edecek.
Yorum Yapın

*Reklam