Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Balyoz ve Ergenekon sanıkları umutlu

05 Ocak 2014 | Gösterim: 4 | Kategori: Türkiye


İSTANBUL
Balyoz ve Ergenekon davalarında yeniden yargılama tartışılıyor. ntvmsnbc.com’un haberine göre  Balyoz sanıklarının aileleri gelinen noktayı olumlu buluyor.


Balyoz davasında 16 yıl hapse mahkum olan emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk’un ailesi de onlardan biri.  Ali Deniz Kutluk’un kızı Nil Kutluk, “Benim açımdan çok büyük şaşkınlık oldu. Bir noktada çözülmesini bekliyorduk. Sonsuza kadar gitmeyeceği aşikardı. Ama bu kadar hızlı gelişme olmasını kendi adıma beklemiyordum doğrusu” diye konuştu.


Kutluk’un eşi İrem Kutluk da, “Bizi şimdiye kadar dinleyen olmadı.
Bugün
en yetkili ağızlardan
milli
orduya yapılan bir kumpas olduğu söylendi. Bizim tezlerimizin doğru olduğu da ortaya çıktı. En azında bunun araştırılmasını istiyorduk biz”
dedi.


Emekli Orgeneral ve
Gazeteci
Tuncay Özkan’ın avukatı Hüseyin Ersöz de özel yetkili mahkemelerin adil yargılama yapmadığı görüşünde.  Ersöz, “Çok olumlu bir yaklaşım olarak buluyorum. Sayın ’ın ‘devlet içinde devlet oldular’ tanımlamasını yaptığı özel yetkili mahkemelerle ilgili böylesine bir yasal düzenlemeye gidilmesi ,içerdeki yaşayan insanların mağduriyetlerini giderilmesi noktasında da önemli bir rol üstlenecektir” de


Ersöz, kararı müvekkillerinin nasıl değerlendirdiğine ilşkin de şunları söyledi:


Onların beklentisi adil yargılama çerçevesi koşullarında bir yargılama yürütülmesi ve bu yargılamada eğer hukuka aykırı deliller varsa, adil yargılanma ihlalleri varsa; adil, tarafsız, objektif mahkemelerin karar vermesi.”Yorum Yapın

*Reklam