Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

BAL İçin İlk Kapışma Pazar’a

04 Nisan 2015 | Gösterim: 0 | Kategori: Malatya Haberleri

BAL İçin İlk Kapışma Pazar'a

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde normal sezonun sona ermesinin ardından gözler İnönü Üniversitesispor (fotoğrafta sarı formalı) ile Demirspor (fotoğrafta beyaz formalı) arasında oynanacak olan final karşılaşmalarına çevrildi. 

Sezona hedefiyle başlayan Malatya İnönü Üniversitesispor ile Demirspor, Pazar günü Yeşiltepe 3 nolu sahada kozlarını paylaşacak. 

-İnönü Üniversitesi mağlubiyet yüzü görmedi-

Geçtiğimiz sezon Malatya 2. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligini namaglup şampiyon tamamlayan ve bu sezon BAL Ligi hedefi doğrultusunda mücadele eden İnönü Üniversitespor, sezon boyunca mağlubiyet yüzü görmedi.

Normal sezonda 14 karşılaşmada 13 galibiyet, 1 beraberlik alan üniversite ekibi, 40 puanla A Grubu’nu birinci sırada tamamlayarak, adını finale yazdırdı. 

-Demirspor BAL Ligine odaklandı-

2014-2015 sezonuna BAL Ligi hedefiyle başlayan ve bu yönde kadro kuran Malatya Demirspor ise yıllar önce mücadele ettiği BAL Ligine yeniden dönmenin hayalini kuruyor. 

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi’nde bu sezon B Grubu’nda mücadele eden Demirspor, normal sezonu 36 puanla zirvede tamamladı. Demiryolcuların takımı, ligde oynadığı 14 karşılaşmada 12 galibiyet, 2’de mağlubiyet aldı. 

İnönü Üniversitesispor ile Demirspor arasındaki final maçının ilk ayağı Pazar günü Yeşiltepe 3 nolu sahada oynanacak. 13.00’da başlayacak olan karşılaşmayı Oğuz Kaan Turan, Ali Baykara ve Muhsin Savaş hakem üçlüsü yönetecek.Yorum Yapın

*Reklam