Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Apple, İphone 6 la ya Batacak ya da Daha Yükselecek

15 Şubat 2014 | Gösterim: 0 | Kategori: Teknoloji

Hasan Uğur Nayır – –

Son dönemlerde Iphone 6’la ilgili birçok iddia gündeme geldi. Prototipine ait olduğu ileri sürülen fotoğraflar da sahte çıktı. Yeni gelişme ise herhangi bir sızıntıyla alakalı değil. Aslında Apple‘ın geleceğiyle alakalı olarak yapılan analizler.

KGI Securities ve Barclays’ın daha önceden öne sürdüğü analizlerde, Apple‘ın Iphone 6 ile yükselişe geçeceği ya da beklentilere cevap veremezse düşüşün başlangıcı olabileceği belirtilmişti. Bu öngörülere destek farklı kaynaklardan da geldi. İleri sürülenler ise daha önce söylenenlerden çok farklı değil. Ama biraz daha pozitif yaklaşım söz konusu. Yapılan yorumlarda Apple‘ın değişim içinde olduğu, Iphone 5/5S/5C ve yeni iPad’lerle birlikte bunların zorlu aşamasının atlatıldığı ifade ediliyor. Iphone 6 ve yeni nesil diğer iOS cihazlarla birlikte değişimin tam aşamalı olarak gerçekleşeceği belirtiliyor. Bu değişimin sadece iOS cihazlarla değil, diğer Apple ürünleriyle de birlikte olduğu vurgulanıyor. Tim Cook‘un da genel olarak açıklamaları olumlu ve iyi yönde.

Yeni nesil Apple cihazlarında olabilecek muhtemel özellikler patentlerde yer alıyor. Ama bu özelliklerin hangilerinin kullanılıp kullanılmayacağı ise meçhul.

Hasan Uğur Nayır – Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Yorum Yapın

*Reklam