Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Apple "deplasmanda" kazandı!

14 Aralık 2013 | Gösterim: 20 | Kategori: Teknoloji

Samsung, Güney Kore‘de Apple‘a karşı açtığı patent ihlali davasını kaybetti. iPhone ve ’in patentlerini çiğnediğini iddia eden Samsung‘un isteği, Apple‘ın eski iOS cihazlarının satışının durdurulmasıydı.

Davanın kökleri, Apple‘ın 2011’de Samsung‘u iPad ve iPhone’un tasarımını kopyalamakla suçladığı davaya dayanıyor. Seoul Central District Court’taki bir hakime göre iPhone 4S, iPhone 5 ve iPad 2, “kısa mesaj gösterimi yöntemlerinde ve mesaj gruplama yöntemlerinde” Samsung‘un patentlerini herhangi bir şekilde ihlal etmiyor. Böylece mahkeme, Samsung‘un Apple ürünlerine satış yasağı getirme ve tazminat isteğini geri çevirmiş bulunuyor.

Aynı mahkeme, geçtiğimiz sene Apple‘ın Samsung‘un kablosuz teknoloji patentlerini çiğnediği gerekçesiyle Apple‘ın Samsung‘a tazminat ödemesine hükmetmişti.

Kore yetkilisi Steve Park bu karar üzerine yaptığı açıklamada “Kore mahkemesinin gerçek yenilik için dünyadaki diğer mahkemelere katılmış olmasından ve Samsung‘un saçma iddialarını geri çevirmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz.”

Samsung ise karara itiraz edip etmeyeceklerini onu yakından inceledikten sonra kararlaştıracaklarını söyledi ve ekledi: “Apple, patentli mobil teknolojilerimizi çiğnemeye devam ettikçe, fikri mülkiyet haklarımızı korumak üzere gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz.”
Yorum Yapın

*Reklam