Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Antalya da Yüz Nakledilen Hastaların Sağlık Durumları

19 Aralık 2013 | Gösterim: 11 | Kategori: Sağlık

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yapılan hastaların tedavileri sürüyor.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirdiği yüz nakilleri ile adını duyuran Plastik ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, AA muhabirine, yüz nakilli hastaların sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

Özkan, Türkiye’nin son yüz nakli yapılan 54 yaşındaki Salih Üslün’ün sağlık durumunun iyi olduğunu, yeni bir operasyona gerek duyulmadığını söyledi. Daha önce saçı, çenesi bulunmayan Üslün’ün nakille saça, çeneye ve yeni bir yüze kavuştuğunu dile getiren Özkan, yılbaşından sonra taburcu etmeyi planladığını belirtti.

Özkan, Üslün’ün taburcu edildikten sonra rutin kontrollerinin devam edeceğini kaydetti.

Akdeniz Üniversitesinin 3’üncü, Türkiye’nin 5’inci yüz nakli yapılan Recep Sert’in de sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren Özkan, Sert’e çene nakledildiğini ifade etti. Yaklaşık 10 gün önce Sert’in edilerek çenesine platin takıldığını anlatan Özkan, bu operasyonla çenesini daha rahat kullanabileceğini vurguladı.

Sert’in, çenesindeki operasyondan dolayı katı yiyecekler yiyemediğini söyleyen Özkan, sıvı yiyeceklerle beslendiğine işaret etti.

– ’ın göz kapaklarına ameliyat yapılacak

’nin 4’üncü yüz nakli yapılan Turan Çolak’ın göz kapaklarına yönelik küçük bir  düzenleneceğine dikkati çeken Özkan, “Yüz nakli yaptığımız 4 hastamızın da sağlık durumu çok iyi. Kısa sürede kendilerini toparladılar. Zaman içinde ufak tefek operasyonlar yapıyoruz ama ciddi bir sorun yok” diye konuştu.

Prof. Dr. Özkan, Salih Üslün, Recep Sert ve Turan Çolak’ın hastanede tedavilerinin devam ettiğini, Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar’ın ise normal hayatını sürdürdüğünü anlattı. – AntalyaYorum Yapın

*Reklam