Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Ankara- İran Treninde Patlayıcı Paniği

31 Temmuz 2015 | Gösterim: 0 | Kategori: Güncel

Ankara-İran seferini yapan ve içinde 172 yolcusu bulunan Transasya 11512 sayılı trende patlayıcı olduğu ihbarını alan jandarma ekipleri treni, Bitlis Rahova istasyonunda durdurarak arama yaptı. Trende her hangi bir patlayıcıya rastlanmazken, yolcuların tahliye edildiği bölgede ise kara mayını tespit edildi. Mayın, yerinde patlatılarak imha edildi.

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Jandarma ekipleri bugün saat 15.20 sıralarında yabancı uyruklu 172 yolcusu ile Ankara-İran seferini gerçekleştiren Transasya 11512 sayılı trende patlayıcı madde bulunduğu ihbarı üzerine hemen harekete geçti. Bitlis Rahova istasyonunda durdurularak yolcular tahliye edildi. Ardından da trende kapsamlı bir arama yapıldı. Yapılan aramalarda her hangi bir patlayıcıya rastlanmazken, yolcuların alındıkları bölgede ise kara mayını bulundu. İranlı bir yolcunun tesedüfen fark ettiği Alman tipi kara mayını için olay yerine bomba uzmanı ekipler sevk edildi.

Alınan çevre güvenliği ve yolcular bölgeden uzaklaştırıldıktan sonra mayın yerinde patlatılarak imha edildi. Yolcular burada alınan tedbirler ve aramaların ardından minibüslere bindirilerek garına gönderildi. Adli işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından yolcuların trenle İran’a gönderilecekler.”


Yorum Yapın

*Reklam