Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Alzheimer Bitkisel Tedavi

02 Ocak 2014 | Gösterim: 9 | Kategori: Bitkisel Ürünler

Tıp adı altında henüz tedavisi bulunamayan alzheimer hastalığı özellikle yaşlıların yaşamları boyunca maruz kaldığı bir hastalık haline gelmiştir. Bilinç kayıplarına, unutkanlıklara, hafıza ve depolama kayıpları gibi olumsuzluklara yol açan insanların çekimser yaklaştığı ve çare bulamadığı bir hale gelmiştir. Günümüzde bu hastalığa yakalananların gittikçe artması sonucu tedavi olarak alternatif tıp adı altında şifalı bitkilere yönelme başlamıştır.

alzheimer-hastaligi-bitkisel-tedavi-malatyabb.com

Alzheimer hastalığına karşı verilen ilaçların yan etkileri nedeniyle kişiler ya kullanamıyor yada bu hastalıktan kurtulayım derken başka hastalıkların da oluşmasına ortam sağlıyor. Genel olarak yaşlılarda görülen alzheimer hastalığı, kullanılan ilaçlar nedeni ile diğer hastalıkları da olumsuz etkilemekte ve ciddi sonuçlara yol açmaktadır. Bu konuda ise bitkisel gıda takviyeleri önerilmektedir. Bitkisel gıda takviyeleri doğadan gelen şifalı ile elde edildiğinden dolayı kişilere hiçbir yan etki vermemekte ve hastalığım iyileşmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Alzheimer Hastalığına Karşı İyi Gelen Bitkiler

Alternatif tıp adı altında alzheimer hastalığına iyi gelen ve tedavi etkisi gösteren birçok bitki çeşidi bulunmaktadır. Bu konuda beyin ve hafızayı geliştiren bitkiler kullanılarak hastalığım üstesinden gelinebilmektedir. Horsebalm diğer adıyla monarda, brezilya kestanesi, biberiye, karahindiba, baklagiller, çemenotu, adaçayı, ginko ve ısırgan otu bitkileri alzheimer hastalığına karşı etkili olan bitkilerin başında gelmektedir.Yorum Yapın

*Reklam