Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

AK Partililer İskenderun da Noel Kutlamalarına Katıldı

25 Aralık 2013 | Gösterim: 6 | Kategori: Güncel

Hatay’ın ilçesinde düzenlenen Noel ayinlerine katılan AK Partili Milletvekilleri ve partililer kilise yönetimi ile birlikte noel pastası kestiler.

İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleştirilen Noel ayinine, vatandaşlar çocuklarıyla katıldı. Kilisede çocuklara yönelik yapılan programda İsa Mesih’in doğuşu Türkçe anlatıldı. Noel Baba kıyafetli iki görevli elinde çanla içeri girmesiyle birlikte etrafında toplanmaya başladı. Her yıl hediye dağıtımı sırasında yaşanan izdihamı önlemek için listeden isim okunan Noel baba kıyafetli görevliden hediyesini aldı.

Çocuklara hediyelerin dağıtıldığı kutlama töreninin ardından noel ayinine geçildi. İskenderun’da yaşayan Hristiyanların yoğun katılım gösterdikleri ayine Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar 22. Dönem milletvekili ve İskenderun belediye başkan aday adayı Mehmet Soydan İskenderun Yusuf Civelek Ak Parti ilçe başkanı İbrahim Yaran ile birlikte Ak Parti iyçe yönetimi üyeleri katılarak Hırıstiyan alemininin bayramını birlikte kutladılar. Noel ayininde kilise papazı Dimitri Yıldırım Noel bayramının Türkiye’de barışa birlik beraberliğe ve huzura vesile olması dileklerinde bulundu. Ayin sonrası İskenderun ortadoks cemaati başkanı Can Teymur Milletvekili ve diğer davetliler ile birlikte Noel pastasını kestiler. Teymur AK Partililere ve belediye başkanına bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. – HatayYorum Yapın

*Reklam