Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

Adamlar Alışmamışlar

03 Kasım 2013 | Gösterim: 14 | Kategori: Haberler, Malatya Haberleri

"Adamlar Alışmamışlar"

 

() Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, BBP olarak yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını ve ortak aday çıkarmayacaklarını söyledi. Çayır, başka partilerle ittifak ve ortak aday çıkaran teşkilatların feshedileceğini açıkladı.

Partisinin yerel seçim çalışması için beraberinde MKY Üyesi İbrahim Alagöz ile birlikte Malatya’ya gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, şöyle konuştu: “Doğruyu kabullenme, yanlış kimden gelirse gelsin red etme gibi bir şiarımız ve çizgimiz var. Onun için bazı aklıevveller, aptallar, dönüp zaman zaman bize soruyor, adamda serçe kadar akıl yok; ‘Yahu siz AKP’nin yandaşı mısınız?’ Dönüyorsunuz, AKP’nin yanlışlarını söylemeye başlayınca, bu sefer AKP’liler diyor ki, ‘Ya siz MHP’liler gibi konuşuyorsunuz.’ Adamlar çünkü alışmamışlar. Türkiye’de siyaset şudur; muhalefet isen iktidarın bütün yaptıklarını red edeceksin, kötü diyeceksin. İktidarda ise muhalefeti yerle bir edeceksin. Biz de öyle şey yok.”

Yazıcıoğlu’nu hatırlatan Çayır, şunları söyledi: “Yazıcıoğlu’nun sürdürdüğü ve Türkiye’ye hakim kıldığı bir anlayış var. O anlayış şudur; ‘doğru müminin yitik malıdır alır başının üzerine kor’, onu takdir ederim. Yanlış ise onu da ayağımın altına alırım. Onun için AKP zaman zaman doğru yapıyor sahip çıkıyoruz, yanlış yapıyor karşısında duruyoruz. MHP ile CHP’nin çoğu yaptığı zaten yanlış. Ara sıra doğru söylüyorlar. Zaten birbirlerinden farkları olduğuna inanmıyorum. CHP’nin ulusalcılığı ile MHP’nin milliyetçiliği üç yukarı, beş aşağı bir yerde buluşuyor. Hemen hemen aynı. Dünyaya bakışlarının da, meselelere bakışlarının da birbirinden çok farklı olduğuna inanmıyorum. Bizim kanımızla, 13 yıl hapiste kalmışım MHP’den dolayı, MHP’yi markalaştırmış, MHP’yi milletin yüreğine koymuşuz, ama bizim MHP’miz o MHP değil. Olsaydı zaten orada durur, hayatımıza devam ederdik”

Çayır, BBP’nin 28 Şubat’ta dik durmuş, milletin yanında, demokrasi ve insan haklarının yanında yer aldığını anlatarak şöyle konuştu: “İnanç özgürlüğünü savunmuş bir partidir. Çok önemli bir şey var, biz zor zamanda savunduk. Birilerinin kolay zamanda konuşmasına benzemez bunlar. Herkes kaçacak yer arıyordu, kaçacak yer. 28 Şubat’ta askerler tankları yürütürken, ‘Eyvah fişlenmeye başlandık, yarın öbür gün işimden, aşımdan olurum’ diye korkan şimdiki vekiller var. İsimlerini söylesem, ağzınız açık kalır. Korkan adamlar şimdi kahraman kesildi. Ama onları da anlıyoruz, korkakların her dönem yerleri hazır”

diye belirtti.

 Yorum Yapın

*Reklam