Malatya Büyükşehir Belediyesi Portalı

Reklam

Kategoriler

102 Muhtar ‘Laptop’landı

27 Ekim 2015 | Gösterim: 2 | Kategori: Malatya Haberleri

102 Muhtar 'Laptop'landı

Belediyesi tarafından 102 mahalle muhtarına bilgisayar verildi. Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, demokrasi nehrinin kolları olan muhtarları belediye olarak çok önemsediklerini söyledi.

Battalgazi Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Battalgazi Belediyesi tarafından alınan bilgisayarlar, düzenlenen program ile Battalgazi ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarına teslim edildi. Altıntaç Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, AKP Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkci, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder,Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç, belediye başkan yardımcıları, Battalgazi Belediye Meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç’ın yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Konuşmasına vefat eden Hasanvarol Mahallesi Muhtarı Dursun Sayın’a Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Başkan Gürkan, Battalgazi Belediye Meclisi’nin muhtarlara dizüstü bilgisayar alınması kararı doğrultusunda aldıkları dizüstü bilgisayarları muhtarlara teslim edeceklerini belirterek, “19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle tüm muhtarlarımızla, hem bir toplantı yapıp onlarla birlikte olmak ve günlerini kutlamak, o günün anısına ve muhtarlarımıza verdiğimiz öneme atfen de bir bilgisayar vermeyi düşünmüştük. Tabi biz bunları çok önceden muhtarlar dernek başkanlarımızla birlikte istişare etmiştik. Meclisimizde aldığımız kararla, muhtarlara vermiş olduğumuz önemi belirtme anlamında muhtarlarımıza bilgisayar vermeye karar verdik. Seçilmiş bir muhtarımızın ebediyete intikali noktasında bugün bir hicran duyuyoruz. Dursun Sayın kardeşimizin bugün öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılındı ve defin gerçekleştirildi. Muhtarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Geride kalanlara sabır temennisinde bulunuyorum. Ve hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, mahallelerin büyükşehrin nimetlerinden faydalanmaya başladığını belirterek, “Güzel bir törende birlikteyiz. Muhtarlarımızla ne kadar biraya gelsek, konuşacağımız onlarca konu oluyor. Bu toplantıda da farklı bir etkinlik olmuş oldu. Muhtarlarımızın çok da ihtiyacı olan dizüstü bilgisayarın veriliyor olması muhtarlarımız adına çok sevindiricidir. Sizlerde büyükşehirin nimetlerinden yararlanmış oluyorsunuz. Eskiden bir belediyemiz vardı. Şimdi her muhtarımızın en az iki belediye başkanı var. Bu durum hizmete de yansıyor. Dolayısıyla bir yandan büyükşehirin hizmetleri, öte yandan ilçe belediyemizin hizmetleri daha yoğun hizmetlerin gelmesine neden oluyor” diye konuştu.

Milletvekili Mustafa Şahin, “Şanslı bir dönemdesiniz. Muhtarları aşağılayan dönemlerden bugünlere geldik. Biz milletvekilleri bile inanın gıptayla bakıyoruz sizlere. Bizi henüz daha sayın Cumhurbaşkanımız Ak Saray’da misafir etmedi. İnanın sizleri kıskanıyoruz. Daha birkaç gün önce Cumhurbaşkanımız yanılmıyorsam 19. kez muhtarlarımızla bir araya geldi. Cumhurbaşkanımız sizleri misafir ettiler. İşte devlet adamlığı budur. Devlet millet kaynaşması da bu olsa gerek. Yıllardır devletle millet arasına bariyerler koyan zihniyeti, en iyi bir şekilde sizler anlıyorsunuz. Biz siyasiler olarak hangi köye gidersek gidelim, hangi şartta olursa olsun, tüm muhtarlarımız bizlere bağırlarını, evlerini açıyorlar. Bizlerde bugüne kadar 13 yıllık süre içerisinde iktidara geldiğimiz 2002 tarihinden bu yana, başta muhtarlarımızla birlikte bir takım özlük haklarıyla birlikte elimizden gayreti göstermenin gayreti içerisinde olduk” dedi.

Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ta, “24 lira olan muhtar maaşlarını, 950 lira AP Parti iktidarı olarak yaptık. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. 950 lira olan muhtar maaşlarını Başbakanımız 19 Ekim 2015 Muhtarlar Günü’nde açıkladı. Allah nasip ederse 1 Kasım’dan sonra bin 300 lira olacağını söyledi. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. İnşallah 1 Kasım öncesi Malatya’ya gelecek olan Başbakanımız ’nu inşallah hep birlikte karşılayacağız” ifadelerini kullandı.

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, 28 Ekim 2015 Çarşamba günü Malatya’ya gelecek olan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında saat 16.00’da yapılacak olan mitinge vatandaşları davet etti. Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da muhtarlara vermiş olduğu bilgisayardan dolayı teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi ilçesi genelinde bulunan 102 mahalle muhtarına dizüstü bilgisayar protokol üyeleri tarafından verildi. Yorum Yapın

*Reklam